استاندار اصفهان: جریان رسانه‌ای دنیا تلاش می‌کند کلوخ خودرا گوهر و گوهر مارا به دنیا گردو معرفی‌کند
استاندار اصفهان: جریان رسانه‌ای دنیا تلاش می‌کند کلوخ خودرا گوهر و گوهر مارا به دنیا گردو معرفی‌کند

پایگاه خبری زنگ خطر / دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان با اشاره به اهمیت امیدآفرینی در جامعه، گفت: جریان تبلیغات رسانه‌ای در دنیا تلاش می‌کند تا کلوخ خود را گوهر و گوهر ما را به دنیا گردو معرفی کند در این راستا چاره‌ای جز امیدآفرینی و جهاد تبیین نداریم زیرا امید جوهره حرکت در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در سی و چهارمین جشنواره تجلیل از نخبگان جامعه کار و تولید استان اصفهان ضمن گرامیداشت مقام جامعه کارگری و کارفرمایی، بیان کرد: از همه کسانی که امروز به نام آنها نام‌گذاری شده و کسانی که عظمت کار و جوهره حیات را خالصانه ارج می نهند؛ تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی با اشاره به حضور ارزشمند اهالی رسانه در این آیین، افزود: همچنین از اصحاب قلم و رسانه که در حوزه‌ای فعالیت می‌کنند که مورد قسم واقع شده و تمام تلاش خود را برای امیدآفرینی در جامعه و بیان مطالبات اقشار مختلف از جمله کارگران و کارفرمایان به کار می گیرند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

استاندار اصفهان اظهار کرد: سخن از کار که به میان می‌آید به یاد پیامبر اکرم اسلام (ص) و حضرت امیرالمومنین (ع) می‌افتیم که در راستای ترویج این فضا میان مردم کوشش می‌کردند. کار در منظومه فکری یک انسان موحد جایگاه بسیار والایی دارد.

دکتر مرتضوی عنوان کرد: ما نیز به عنوان خادمان مردم باید شرایطی را فراهم کنیم تا این جوهره ارزشمند در جامعه جاری و ساری باشد. به راستی که خدمت به خلق بخش عظیمی از مسیر تکامل حرکت معنوی انسان است.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات جامعه کارگری، اظهار کرد: زمانی می‌توانیم مسائل این حوزه را رفع کنیم که تشکل‌های کارگری و کارفرمایی با دید انصاف برای کاهش و رفع مشکلات راهکار دهند و برای اجرا پای کار بایستند.

استاندار اصفهان ادامه داد: بخشی از مشکلات این حوزه به دلیل عدم توازن و تعادل در بخش‌های مختلف است همچنین مقایسه آفت پیشرفت و کار خالصانه است.

دکتر مرتضوی متذکر شد: باید تلاش کنیم با کمک به حوزه تولید در همه بخش‌ها، زمینه‌های ثروت آفرینی را در جامعه فراهم کنیم تا پرداخت‌هایی در شأن جامعه تولید داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با هوشیاری و ذکاوتی که در جامعه کارگری وجود دارد و با پشتکار، همدلی و نگاه جامع به مسائل اتفاقات مبارکی در کشور رقم خواهد خورد.

استاندار اصفهان با اشاره به نشست با نمایندگان جامعه کارگری استان، بیان کرد: در این دیدار عنوان کردیم که می‌توانیم بخش قابل توجهی از مشکلات جامعه کارگری را در اصفهانی که به بلوغ تصمیم‌سازی در کشور رسیده؛ رفع کنیم.

دکتر مرتضوی افزود: اصفهان قابلیت و ظرفیت این مهم را دارد که برای کاهش و رفع مشکلات، به سطح ملی راهکار ارائه دهد.

استاندار اصفهان با اشاره به اهمیت امیدآفرینی در جامعه، گفت: جریان تبلیغات رسانه‌ای در دنیا تلاش می‌کند تا کلوخ خود را گوهر و گوهر ما را به دنیا گردو معرفی کند در این راستا چاره‌ای جز امیدآفرینی و جهاد تبیین نداریم زیرا امید جوهره حرکت در کشور است.

دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: جوانان ما در سالهای اخیر مرزهای علم و فناوری را در نوردیده‌اند و جریان دشمن در تلاش است تا این دستاورد و افتخارات را از سمت و نظر همگان پنهان کنند.

استاندار اصفهان عنوان کرد: باید افتخارات این مملکت را بر مناره‌ها فریاد بزنیم. کارگران، کارفرمایان، مهندسان و خادمان تولید این مرز و بوم برای خلق شرایط ایده‌آل در جامعه از جان و مال خود گذشتند و کشور را از چه شرایطی نجات دادند.

دکتر مرتضوی در خصوص آخرین وضعیت تأسیس بیمارستان میلاد اصفهان، گفت: در سفر رئیس سازمان تأمین اجتماعی به استان توافقی میان شهرداری و سازمان شکل گرفت و کلنگ‌زنی بیمارستان میلاد انجام شد. جمع‌بندی نهایی توافق بین شهرداری و سازمان تأمین اجتماعی هفته آینده انجام و عملیات اجرایی بیمارستان میلاد آغاز خواهد شد.

وی درخصوص جریان زاینده‌رود نیز اظهار کرد: ما زاینده‌رود را برای زیبایی اصفهان نمی‌خواهیم، از صحبت‌ کسانی که اینگونه تصور می‌کنند گلایه‌مند هستیم زیرا حیات تمدن اصفهان در گرو جاری بودن زاینده‌رود است.

استاندار اصفهان افزود: زاینده‌رود امروز همچون خون در رگ‌های این تمدنی ما است. تهدید اول ما در مسئله آب، فرونشست و جبران کاهش سطح آبخوان است که جاری بودن زاینده‌رود را الزامی کرده است.

دکتر مرتضوی با اشاره به اینکه مسیر رشد تولید از همدلی همه افراد می‌گذرد، گفت: برای تحقق شعار سال باید همگی با همکاری یکدیگر فعالیت کنیم و تنها با هدف خدمت به خلق مسائل را به پیش ببریم.

گفتنی است؛ در پایان این نشست از منتخبین جشنواره امتنان از جامعه کار و تولید (کارگر ، گروه کار و واحد نمونه) استان با حضور استاندار اصفهان تجلیل شد.