استاندار اصفهان: پروژه‌های حوزه آب استان اصفهان ، اولویت ما هستند
استاندار اصفهان: پروژه‌های حوزه آب استان اصفهان ، اولویت ما هستند

پایگاه خبری زنگ خطر / دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان گفت: در استان اصفهان ۱۳ میلیارد مترمکعب کسری آبخوان داریم. آب در استان طی سه دهه گذشته، به عمق ۲۷۰ تا ۲۸۰ متری زمین رسیده است. سد زاینده‌رود از ابتدا بضاعت و ظرفیتی داشته اما وزارت نیرو از ۳۰ سال قبل بارگذاری‌های جدیدی بر سد داشته اما جایگزین‌ها اتفاق نیفتاده است.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، جلسه مولدسازی استان اصفهان با حضور رییس کل سازمان خصوصی سازی کشور، استاندار اصفهان، معاونین استاندار و سایر اعضا برگزار شد.

در این نشست حسین قربان‌زاده معاون وزیر اقتصاد و رییس کل سازمان خصوصی سازی کشور، گفت: استاندار بهترین مسئولانی هستند که می‌توانند در طرح مولدسازی تسهیلگری کند زیرا بر همه امور استان اشراف اطلاعاتی دارد.

وی ادامه داد: در این راستا و براساس درخواست استاندار اصفهان، در آیین نامه اجرایی مولدسازی دارایی‌های دولت پیشنهاد خواهیم کرد استانداران در کمیته پایش بعنوان یک عضو ثابت با حق رأی برای تصمیم‌گیری امور استان خود اضافه شوند.

اولویت استان اصفهان، پروژه‌های تأمین آب است

در این نشست دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان نیز بیان کرد: در استان اصفهان ۱۳ میلیارد مترمکعب کسری آبخوان داریم. آب در استان طی سه دهه گذشته، به عمق ۲۷۰ تا ۲۸۰ متری زمین رسیده است.

وی ادامه داد: سد زاینده‌رود از ابتدا بضاعت و ظرفیتی داشته اما وزارت نیرو از ۳۰ سال قبل بارگذاری‌های جدیدی بر سد داشته اما جایگزین‌ها اتفاق نیفتاده است.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: سال ۱۳۸۱ وقتی اولین تنش‌های آبی اصفهان آغاز می‌شود در سفر رهبر معظم انقلاب به اصفهان ایشان در جمع مردم گلایه می کنند که چرا پروژه‌های تأمین آب استان اصفهان، زمین مانده اما تا امروز این پروژه‌ها تعیین تکلیف نشده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا تلاش کردیم با ارائه بسته راهبردی مشخص و کارشناسی شده، مشکلات آب مردم استان اصفهان را رفع کنیم.

دکتر سید رضا مرتضوی عنوان کرد: یکی از این پروژه‌ها تأمین آب از دریا است و پروژه‌های دیگر باتوجه به شرایط استان برنامه‌ریزی شده‌اند که برای پیشبرد آنان نیازمند تأمین منابع هستیم.

استاندار اصفهان اضافه کرد: سعی کردیم با مذاکرات مختلف، از منابع موجود در استان، پروژه‌های تأمین آب استان را ساماندهی و اجرایی کنیم.

وی در پایان افزود: پروژه‌های حوزه آب استان اصفهان ، اولویت ما هستند لذا درخواست داریم مجموعه هیئت مولدسازی این اختیار و کمک را به استان دهد تا بتوانیم این موضوع بسیار مهم را در استان اصفهان مدیریت کنیم.