امام جمعه شهرکرد بر عملیاتی‌سازی مصوبات هیئت دولت در استان چهارمحال و بختیاری تأکید نمود
امام جمعه شهرکرد بر عملیاتی‌سازی مصوبات هیئت دولت در استان چهارمحال و بختیاری تأکید نمود

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام امام جمعه شهرکرد با اشاره به مصوبات هیئت دولت در استان چهارمحال و بختیاری بر اهمیت عملیاتی سازی مصوبات هیئت دولت تأکید نمود و ابراز داشت: امیدواریم تا با عملیاتی سازی مصوبات هیئت دولت، شاهد تغییرات محسوس در رشد و اعتلای اقتصادی- رفاهی استان باشیم.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، نماینده ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری، در جمع طلاب و فضلای این استان، حضور در جمع طلاب را موهبتی الهی و سرشار از خیر و برکت توصیف نمود و اذعان داشت: بهره‌گیری از دیدگاه‌های طلاب و فضلا در ارتقاء رویکردهای فرهنگی و توسعه فرهنگ دینی منطقه بسیار مؤثر خواهد بود.

وی بابیان این‌که تعامل و نشست‌های حوزوی ضمن تحکیم رویکردها و جهت‌دهی درست به عرصه تبلیغ، در انجام رسالت‌های الهی اثربخش خواهد بود، اظهار داشت: یکی از مؤلفه‌هایی که در مسیر ایفای وظیفه و نقش‌پردازی دینی به‌شدت بدان نیاز داریم، ترسیم عرصه‌های تعامل، همدلی و هم‌افزایی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام گسترش هم‌افزایی فعالان فرهنگ دینی را بسیار مهم ارزیابی نمود ضمن اشاره به روایتی از امام علی علیه‌السلام، اذعان داشت: رام کردن نفس و توجه دادن خلقیات به نیکی و نیز اقبال و لذت‌بخش بودن محاسن برای نفس ازجمله تأکیداتی است که انسان را در مسیر دسترسی به کرامت‌ها قرار می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری، بابیان اینکه نگاه به حسنه اگر همراه با تغافل باشد، انسان را در مسیر تعالی کرامت قرار خواهد داد، اظهار داشت: اگر تذکرها همراه با شرمنده نکردن طرف مقابل و خدمت همراه با منت نباشد، کرامت انسانی ظهور و بروز خواهد یافت.

وی حلم و بردباری در خانه، اجتماع و تمام عرصه‌های تبلیغی و فرهنگی را ضرورتی انکارناپذیر دانست و یادآور شد: انسان همواره باید تلاش کند تا خود را به زینت‌های ایثار و ازخودگذشتگی آراسته نماید، در خدمت صادقانه نسبت به دیگران، از هیچ تلاشی دریغ نکند.

امام جمعه شهرکرد ابراز داشت: امام علی علیه‌السلام می‌فرمایند؛ مدام گیر دادن، زیرسوال بردن و وسواس به خرج دادن و زیر ذره بین بردن افکار و اعمال مردم خلاف اخلاق اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام بابیان این‌که تغافل به انسان عزت و عظمت می‌بخشد، اظهار داشت: تجسس در کار دیگران و زیر سؤال بردن رویکردها و افعال پیش‌پاافتاده مسلمین و نیز تضعیف مؤمنین و خادمان دین و ملت، انسان را در مسیر سقوط اخلاقی قرار می‌دهد.

وی شکل‌گیری صفا و صمیمیت و تجلی همزیستی اسلامی را از آثار تغافل در عرصه‌های مختلف اجتماعی توصیف و امیدآفرینی را از پیش‌نیازهای تعالی جامعه اسلامی دانست و اذعان داشت: انسان باید تا جایی که می‌تواند بر مسائل و اسرار دیگران سرپوش بگذارد؛ متأسفانه غفلت از این اصل اخلاقی مهم ضمن ایجاد اختلاف در جامعه اسلامی، دل را سرشار از کینه و ظلمت و گرفتار در انواع ناملایمات نفسانی قرار می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری در ادامه بابیان این‌که کشور در شرایط خاص و ویژه‌ای قرار دارد و دشمنان درصدد مقابله با امید ایجادشده در میان آحاد ملت هستند، خاطرنشان ساخت: مسئله هدفمندسازی یارانه‌های پنهان یکی از کارهای بزرگ این دولت و سرآغازی بر شکل‌گیری مشکلات جدید بود. دولت علی‌رغم تمام مشکلات و سختی‌ها، به دستاوردهای ارزشمندی در حوزه‌های اقتصادی دست‌یافته است.

وی غارتگران داخلی و منفعت‌طلبان خارجی را ذینفعان اصلی یارانه‌های پنهان در کشور دانست و اذعان داشت: حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در پیاده‌سازی این کار بزرگ، آبروی خود را به میان گذاشته، دشمن نیز از سوی دیگر تمام تلاش خود را برای گسترش آسیب‌ها به کار بسته است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام شکل‌گیری ابرتورم در سایه‌سار هدفمندسازی یارانه‌ها را تنها یکی از انتظارات دشمنان دانست و بابیان این‌که ایجاد اغتشاش با تحریک قلم‌به‌دستان و مؤثران در اجتماع از برجسته‌ترین طراحی‌های دشمن بود، اظهار داشت: علی‌رغم تمام مشکلات و دغدغه‌ها، مردم با بصیرت و فراست مسائل را دنبال نموده، در این میان نباید از هدایت‌های الهی و سکان‌داری حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی غافل بود.

سخنران این نشست بابیان این‌که مردم به‌شدت با سختی معیشت مواجه هستند، اظهار داشت: کار بزرگی که دولت با هدفمندسازی یارانه‌های پنهان رقم زد، قطعاً در کوتاه‌مدت آثار سوء فراوان تری را به دنبال داشته، در آینده، بسیاری از چالش‌های اقتصادی را از بین خواهد برد.

وی به تأثیر نوسانات ارزی حاکم بر کشور اشاره و بابیان این‌که دولت با حذف دلار از مبادلات تجاری کشور در عرصه بین‌الملل، به سمت خنثی‌سازی پایدار تحریم‌های استکبار جهانی حرکت نموده است، اظهار داشت: دشمن به بهانه حجاب و پوشش، در تلاش است تا با عریان کردن جامعه و اختلاط مرد و زن در فضاهای مختلف آموزشی – ورزشی، قدم‌به‌قدم به سمت دوری جامعه اسلامی از فرهنگ دینی حرکت کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به مصوبات هیئت دولت در استان چهارمحال و بختیاری بر اهمیت عملیاتی سازی مصوبات هیئت دولت تأکید نمود و ابراز داشت: امیدواریم تا با عملیاتی سازی مصوبات هیئت دولت، شاهد تغییرات محسوس در رشد و اعتلای اقتصادی- رفاهی استان باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام در پایان سخنان خود به رشد کمی و کیفی حوزه‌های علمیه اشاره و تبلیغ را مهم‌ترین رسالت حوزویان دانست و یادآور شد: رویکردهای تبلیغی حوزه‌های علمیه و سازمان تبلیغات در طراحی‌های جدید تبلیغی به‌صورت مبنایی دنبال می‌شود، تا مسیر رشد و اثربخشی فرایندهای تبلیغی را هموار سازد.