امام جمعه شهرکرد: مردم باید با بهبود معیشت در رفاه باشند/ مشکل طعم و کیفیت آب شرب سریعتر رفع شود
امام جمعه شهرکرد: مردم باید با بهبود معیشت در رفاه باشند/ مشکل طعم و کیفیت آب شرب سریعتر رفع شود

حجت الاسلام والمسلمین محمد علی نکونام، امام جمعه شهرکرد تأکید کرد: مردم شهرکرد و برخی مناطق اطراف در روزهای اخیر با مشکلات آبی روبرو شدند که انتظار می‌رود مسئولان در جهت رفع این مشکلات بکوشند. مردم انتظار نداشتند با وجود تصفیه‌خانه و طرح‌های پدافندی اجرا شده با این طعم و کیفیت در آب شرب مواجه شوند و این موارد باید از حالت گزارش و حرف عبور کند و هرچه زودتر مردم در منازل خود شاهد آثار طرح‌ها باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری زنگ خطر، حجت الاسلام والمسلمین محمد علی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد اظهار کرد: مردم می‌دانند که اقدامات فراوانی در بخش آب و آبرسانی انجام شده است اما انتظار دارند ابهام‌ها برطرف و مردم شفاف‌تر در جریان امور قرار گیرند، مردم شهرکرد و برخی مناطق اطراف در روزهای اخیر با مشکلات آبی روبرو شدند که انتظار می‌رود مسئولان در جهت رفع این مشکلات بکوشند تا این مشکل سریع‌تر حل شود، مردم انتظار نداشتند که بعد از اقدامات صورت گرفته برای آب شرب با مشکل در طعم و کیفیت آب مواجه شوند، طرح‌های پدافندی و تصفیه‌خانه از حالت گزارش خارج شود و هر چه زودتر شاهد آثار آن در خانه‌های مردم باشیم.

امام جمعه شهرکرد عنوان کرد: گزارشات باید میدانی باشد، بروز مشکل موجب می‌شود تا اعتماد مردم مخدوش شود، طرح‌های قابل توجه فعال شده در حوزه آب نباید نادیده گرفته شود، البته باید ابهامات در این حوزه برطرف شود و مردم در جریان کارها قرار بگیرند.

امام جمعه شهرکرد افزود: در قرآن کریم خداوند داستان سرنوشت قوم عود، فرعون، ثمود و … بیان می‌کند و باید مردم از تاریخ عبرت بگیرند و خود را برای قیامت آماده کنند و گرفتار دنیا نشوند، خداوند از مکر دنیا نمی‌گذرد و مکاران در قیامت دچار خسران می‌شوند.

نکونام با اشاره به سالروز شهادت احمدبن موسی (شاهچراغ برادر امام رضا علیه السلام) است گفت: حضور در حرم این بزرگان معنویت‌آفرین است، حضور این بزرگان در کشور ایران غنمیت است و باید قدردان باشیم.

وی تصریح کرد: تلاش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی بی بدیل است، ناوگروه ۸۶ افتخارآفرینی و آب‌های جهانی را سپری کردند که تعدادی از آن‌ها اهل چهارمحال و بختیاری بودند.

خطیب نماز جمعه شهرکرد با بیان اینکه پنجم خردادماه در تقویم جمهوری اسلامی به‌نام حمایت از خانواده زندانیان نامگذاری شده است، گفت: این خانواده‌ها به شدت نیازمند حمایت هستند، کمک‌هایی توسط انجمن حمایت از زندانیان صورت می‌گیرد، اما اندک است و نیاز به حمایت خیرین در این حوزه داریم.

وی افزود: شاهد یک شور و حال در روزهای جمعه در مصلی امام خمینی شهرکرد هستیم و برخی دستگاه‌ها به‌صورت ویژه در این روز به حل مشکلات مردم می‌پردازند، در ارزشیابی دستگاه‌ها این مسئله مورد توجه قرار می‌گیرد، گره مشکلات برخی از مراجعه‌کنندگان در این روز حل شده است.

امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: مشکلاتی در کشور وجود دارد، تورم و گرانی ها باید مهار شود، مردم باید با بهبود معیشت در رفاه باشند و برنامه‌های مسئولان در این سمت و سو باشد و مدیران با برنامه و تدبیر برای حل مشکلات مردم کوشش کنند، آهنگ حرکت این است.

وی با اشاره به اینکه دلارزدایی در دستور کار جهانی قرار گرفته است، اظهار داشت: با حذف دلار، تحریم‌ها بی‌اثر می‌شود، ارزش پول ملی افزایش و اقتصاد رونق می‌یابد و دشمنان نیز خلع سلاح می‌شوند.