فرمانده سپاه گلپایگان: اگر روحیه جهادی در امور نباشد کارها به سرانجام نمی رسد
فرمانده سپاه گلپایگان: اگر روحیه جهادی در امور نباشد کارها به سرانجام نمی رسد

پایگاه خبری زنگ خطر / فرمانده سپاه شهرستان گلپایگان گفت: دو قرارگاه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در بسیج سازندگی گلپایگان مشغول به فعالیت هستند.مرمت ها ، آب رسانی،ساخت استخر کشاورزی در روستا و... از اقدامات انجام شده می باشد اما انتظار داریم دستگاه های دولتی پای کار باشند و همیاری مردم هم در کنار دستگاه ها مانند دهه 60 وجود داشته باشد تا کارها به صورت جهادی انجام شود.

خبرنگار : فاطمه عبدلی/ به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، سرهنگ سید عباس میرکریمی  در کارگروه بسیج سازندگی اظهار کرد:  بسیج سازندگی همواره با مشکلات دست و پنجه نرم کرده و همیشه همه چیز مهیا نبوده اما از سوی دیگر ما دستگاه های همکار زیاد داریم که میتوانند به کمک بسیج سازندگی بیایند تا کارها انجام شود. اگر امروز روحیه جهادی در امور نباشد کارها به سرانجام نمی رسد و ابتر می ماند لذا باید نیروی جهادی در کنار کارها قرار بگیرد و از ظرفیت ادارات و سازمان ها استفاده کرد تا بتوان مانند دهه ۶۰ خدمات خوبی را به مردم ارائه داد.

وی ادامه داد: مرمت ها ، آب رسانی،ساخت استخر کشاورزی در روستا و… از اقدامات انجام شده می باشد اما انتظار داریم دستگاه های دولتی پای کار باشند و همیاری مردم هم در کنار دستگاه ها مانند دهه 60 وجود داشته باشد تا کارها به صورت جهادی انجام شود. بیشتر کارهای بسیج سازندگی در روستاها انجام میشود و نیازمند همکاری دهیاری ها و بخشداری ها هستیم همچنین در حوزه آسفالت باید بخشداری و دهیاری ها برای تبدیل قیری که در اختیارشان می گذاریم به آسفالت ،کمک کنند.

فرمانده سپاه شهرستان گلپایگان گفت: دو قرارگاه محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی در بسیج سازندگی گلپایگان مشغول به فعالیت هستند. بسیج سازندگی بیشترین ظرفیت خود را به سمت اجرای شبکه آبرسانی نوین که معضل شهرستان است برده  تا بتوانیم زمین های بیشتری زیر کشت برود  و صرفه جویی در آب نیز بیشتر شود.

نباید خدمات نظام را فراموش کنیم

در ادامه نیز فرماندار شهرستان گلپایگان خاطر نشان کرد: فراموش نمیکنیم بعد از انقلاب بسیج سازندگی چه اقدامات موثری در سطح کشور انجام داد. در این مجموعه فعالیت ها همواره جهادی بوده و جاده هایی ساخته شده که اکنون با میلیارد ها تومان پول هم نمی توان آنها را ساخت چرا که جهادی کار می کردند ، پول برای آنها مهم نبود و تفکر بسیجی حاکم بود و اکنون هم قضاوت های خوبی از بسیج سازندگی در بین افکار عمومی وجود دارد.

محمدرضا عسگریان اضافه کرد: ما در موضوعات و مباحث نباید خدمات نظام را فراموش کنیم و باید اقدامات را  بازگو کنیم ، چیزی که دشمن دنبال میکند این است که یک جامعه سیاه را معرفی کند و بگوید  این نظام هیچ دستاوردی نداشته و قبل از انقلاب را به عنوان یک مدینه فاضله ای تعریف کند و حکومت شاهنشاهی را به عنوان یک افراد اسوه معرفی کند در صورتیکه واقعیت اینطور نیست.

وی با بیان اینکه قضاوت منصفانه ای داشته باشیم یادآورشد:  نظام در حوزه های زیربنایی خوب کارکرده ؛ اکنون در روستاها آب و برق و گاز وجود دارد و اهالی آن به دنبال افزایش سرعت اینترنت هستند البته حق مردم بیشتر از این هاست و هر چقدر کار کنیم در برابر خون جوانانی که برای این نظام ریخته شده است کم است.

فرماندار شهرستان گلپایگان تصریح کرد:  با توجه به سیاست های دولت جدید باید از ظرفیت هایی همچون بسیج سازندگی که در گذشته از آن استفاده خوبی نمیشده است بهره مند شویم اما نباید عادت بد ایجاد کرد لذا برخی از کارها باید توسط مردم و شورا ها انجام شود تا قدر آن را بدانند و به خوبی مراقبت کنند. بسیج سازندگی در سطح کشور اقدامات خوبی انجام میدهد مخصوصا در حوزه آبرسانی که باید تلاش کنیم اعتبارات این حوزه را برای شهرستان جذب کنیم.