بانک‌ها به صنایع تسهیلات نمی دهند
بانک‌ها به صنایع تسهیلات نمی دهند

پایگاه خبری زنگ خطر / دبیر انجمن مدیران صنایع ساوه گفت: افزایش نرخ ارز نیمایی و آزاد موجب شده تا صنعتگران نتوانند نسبت به خرید ارز اقدام کنند و نظام بانکی نیز هیچ همکاری با تولیدکنندگان و صنعتگران نداشته حتی از پرداخت تسهیلات بانکی خودداری می‌کند.

پایگاه خبری زنگ خطر سیدسعید رضوانی شامگاه 24 دیماه در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری دادگستری شهرستان ساوه که در دفتر اتاق بازرگانی و انجمن مدیران صنایع شهر صنعتی کاوه برگزار شد، در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روند مطلوب توسعه صنایع اظهار کرد: روند توسعه موجب تولید کالای با کیفیت و عرضه مطلوب کالا در بازار شده است.

وی با اشاره به کاهش تاب آوری صنایع و تحمل فشارهای سنگین اقتصادی اظهار کرد: مشکلات مالیاتی صنایع، قرار گرفتن در بلک لیست، مقدم بودن وصول بر اصول در پرداخت مالیاتی، تعرفه بالای برق و گاز صنعت، از مهمترین مشکلات تولید است.

مسئول دفتر اتاق بازرگانی ساوه با بیان اینکه اگر مشکلات صنایع برطرف نشود حال تولید کننده و صنعتگر ناخوش خواهد بود، تصریح کرد: در اغتشاشات اخیر بیشترین دستگیر شدگان را افراد بیکار تشکیل دادند، در حالی که اگر بتوان از تولید حمایت کرد میزان کارآفرینی و اشتغال افزایش یافته و ناهنجاری‌های اجتماعی از بین خواهد رفت.

  • منبع خبر : ایسنا