بمیر و لایک بگیر
بمیر و لایک بگیر

پایگاه خبری زنگ خطر / قدیم‌ترها آدم‌ها حاضر بودند بمیرند تا خوشگل‌تر شوند اما حالا، گرفتن لایک است که آدم را تا حد خودکشی‌ساختگی پیش می‌برد.

قدیم‌ترها آدم‌ها حاضر بودند بمیرند تا خوشگل‌ تر شوند اما حالا، گرفتن لایک است که آدم را تا حد خودکشی‌ ساختگی پیش می‌برد.

یک یوتیوبر سرشناس آمریکایی، برای گرفتن لایک و ویوی بیشتر، تا آنجا جلو رفته که هواپیمایی راکه با آن پرواز می‌کرده‌ساقط کرده و حالا البته درگیر پرونده‌های سنگین حقوقی شده است. ترور جیکوب 29ساله، آخر پاییز 2سال پیش با پست یک ویدئو در یوتیوب حسابی در سراسر دنیا سر و صدا به پا کرد. او اعلام کرد که هواپیما از کنترل او خارج شده و سقوط هواپیما، یک سانحه بوده است. ویدئوی او در یوتیوب، نزدیک به 3میلیون بار دیده شد. اما حالا او اعتراف کرده که همه این سانحه، نمایشی در یک قرارداد اسپانسرشیپ بوده است.

او‌ با وجود ادعای اولیه که نمی‌دانسته هواپیما کجا سقوط کرده، اعتراف کرده که خودش محل سقوط هواپیما را پاکسازی کرده است. این اقدام او، جلوگیری از تحقیقات قانونی به‌شمار می‌رود و او هم به این کار اعتراف کرده است. این یعنی ممکن است این بلاگر سرشناس، به 21سال زندان محکوم شود که فقط یکی از اتهام‌های اوست و پرونده به‌خاطر سایر جرائم احتمالی همچنان باز است. براساس بیانیه دادستانی منطقه کالیفرنیا، جیکوب که یک‌چترباز حرفه‌ای است و به‌خاطر سقوط آزاد هم شهرت زیادی دارد، در یک پرواز انفرادی، با خود چتر به همراه برده و قبل از رسیدن به مقصد، به این بهانه که هواپیما خراب شده، از آن بیرون پریده است. او بعد از سقوط در یک منطقه حفاظت‌شده، از کوه‌ها عبور کرده و در تمامی این مدت، ‌دوربینش روشن بوده و تمام مراحل پرواز و کوهنوردی را ضبط کرده است. فیلم کامل این ماجراجویی، البته در همان زمان هم بسیار شک‌برانگیز بود و بسیاری می‌گفتند چطور ممکن است که یک خلبان، حین پرواز لباس کامل سقوط آزاد به تن کرده باشد و بدون کوچک‌ترین تلاشی برای نشاندن هواپیما، آن را ترک کرده است. وقتی بحث‌ها بالا گرفته، او با یک هلی‌کوپتر به محل سقوط رفته و ضایعات بازمانده هواپیما رابرداشته و بعدا آنها را از بین برده است. یوتیوبرها و بلاگرهای سرشناس دیگری هم بوده‌اند که با انجام کارهای خطرناک، سعی در گرفتن لایک بیشتر داشته‌اند اما برخورد سنگین با این یوتیوبر، احتمالا آنها را هم از فکر انجام کارهای مشابه بیرون خواهد آورد.