بهداشت جهانی : مرگ‌ومیر کرونا ۹۵ درصد کاهش یافته
بهداشت جهانی : مرگ‌ومیر کرونا ۹۵ درصد کاهش یافته

پایگاه خبری زنگ خطر / سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که مرگ و میر ناشی از کرونا از ابتدای سال جاری کاهش ۹۵ درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر / به گزارش «تابناک» وبه نقل از ایرنا، “تدروس آدهانوم” مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه شب گفت: ما از کاهش مداوم مرگ و میرهای گزارش شده ناشی از کرونا که از ابتدای امسال ۹۵ درصد کاهش یافته است بسیار دلگرم هستیم.

آدهانوم در ادامه افزود با این حال، تهدید همه گیری کرونا هنوز حل نشده است، زیرا ویروس همچنان می تواند جهش یابد و موج جدیدی از مرگ و میر ایجاد کند.

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت همچنین در مورد ویروس جدید گفت: ظهور نوع جدید XBB.۱.۱۶ نشان می دهد ویروس هنوز در حال تغییر است و هنوز هم قادر به ایجاد امواج جدیدی از بیماری و مرگ است.

آدهانوم همچنین نسبت به احتمال اعلام پایان همه گیری جهانی کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۳ توسط سازمان بهداشت جهانی اظهار خوش بینی کرد.

بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی، تا ۲۶ آوریل، بیش از ۷۶۴ میلیون مورد ابتلا به کووید-۱۹ از ابتدای همه گیری جهانی تأیید شده است، در حالی که ۶.۹ میلیون نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.