بورس فردا،یکشنبه پنجم مرداد ۹۹ چه می‌شود؟
بورس فردا،یکشنبه پنجم مرداد ۹۹ چه می‌شود؟

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: فردا روز مهمی برای بازار است چرا که شاخص کل در آستانه ورود به کانال دو میلیون واحدی قرار گرفته و به احتمال زیاد با کمک سهم‌های شاخص‌ساز بتواند از مرز دو میلیون واحد عبور کند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر، بازار سرمایه پس از آنکه آخرین روز از معاملات هفته گذشته را با افت ۱۵ هزار واحدی شاخص کل به پایان برد اما امروز را پر قدرت شروع کرد و به مدار صعود خود بازگشت. این درحالی است که در نظرسنجی این هفته تجارت‌نیوز اکثر کارشناسان نیز روند بازار را منفی پیش‌بینی کرده بودند.

در خصوص پیش‌بینی روند بازار فردا نیز ایمان رئیسی، تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به اینکه شروع بازار خلاف انتظار بود، گفت: برای این هفته انتظار می‌رفت که بازار در سهم‌های بزرگ در گروه‌های فلزی و پالایشی، پتروشیمی اصلاح داشته باشند و این هفته از نظر قیمتی و زمانی بازار در فاز اصلاح باشد؛ اما قدرت پول حقیقی‌ها به حدی زیاد بود که اجازه اصلاح بازار را نداد و شاهد صف‌های خرید در بازار بودیم.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: خالص خرید حقیقی‌ها مورد دیگری است که همچنان با قدرت به مسیر خود ادامه می‌دهد، تا زمانی که ورود سرمایه‌گذاران و پول‌های جدید به بازار ادامه داشته باشد، شاخص همچنان صعودی خواهد بود. فردا نیز روز مهمی است چرا که شاخص کل در آستانه ورود به کانال دو میلیون واحدی قرار گرفته و به احتمال زیاد با کمک سهم‌های شاخص‌ساز بتواند از مرز دو میلیون واحد عبور کند.

وی با ذکر این که روند دلار مجددا افزایشی شده و به بالای ۲۲ هزار تومان برگشته، عنوان کرد: به نظر می‌رسد که کف و سقف دلار بین ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان بسته شده و بین این عدد نوسان پیدا خواهد کرد که اتفاق بدی برای بازار سرمایه نیست و اکثر سهم‌های دلاری رشد خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های بانکی مجددا مورد توجه اهالی بازار سرمایه قرار گرفته‌اند افزود: از سوی دیگر توجه فعالان بازار سرمایه در این روزها به گروه بانکی بیش از پیش معطوف شده است. افزایش سرمایه برخی نمادها از یکسو و از سوی دیگر اعلام نرخ تسعیر ارز پایین‌تر از حد انتظار از سوی برخی بانک‌ها دو موضوعی است که موجب جذابیت بیشتر این گروه شده است.

وی درخصوص سایر گروه‌ها نیز گفت: شرکت‌های زیانده در گروه خودرویی با افزایش سرمایه‌ای که داشته‌اند در حال خارج شدن از زیاندهی هستند. همچنین در گروه‌های شوینده و دارویی که متاثر از شرایط فعلی هستند، پتانسیل رشد وجود دارد. در کل نیز بازار تا پایان سال روندی صعودی خواهد داشت اما این بدان معنا نیست که شاهد اصلاحات در کوتاه مدت نباشد، برای فردا نیز انتظار می‌رود که شاخص مرز روانی دو میلیون واحد را پشت سربگذارد.

  • منبع خبر : تجارت‌نیوز