تجلیل شبکه بهداشت و درمان گلپایگان از پرستاران قهرمانان سلامت
تجلیل شبکه بهداشت و درمان گلپایگان از پرستاران قهرمانان سلامت

پایگاه خبری زنگ خطر / امسال شب یلدا را با دور(از)همی پاس بداریم ، مجموعه بهداشت و درمان این شهر دیگر جانی در بدن ندارند، خسته و ناتوان شدند و اگر همت و غیرت خودشان و دلگرمی های ریاست شبکه بهداشت و درمان گلپایگان به آنها نبود اکنون هیچکس در بیمارستان حضور نداشت که خدماتی ارائه کند. به یکدیگر رحم کنیم.

امسال به خاطر پرستاران یلدا را دور(از)همی پاس بداریم اصلا چطور وجدانمان قبول می کند که چند ساعتی خوشی در مهمانی باشیم و بعد خدایی ناکرده به دلیل ابتلا به این ویروس سرکش دست یاری به سوی کادر بهداشت و درمان دراز کنیم؟ 

آن زمان که سر و صداهایی از ویروس ناشناخته ای از چین به گوش رسید شاید هیچ کس امروز را در گوشه ذهن خود نمی دید، در اسفند ماه سال گذشته خبرهایی به گوش رسید که افرادی در شهر قم به بیماری کووید ۱۹مبتلا شدند و چند روز بعد هم اولین مورد ابتلا در گلپایگان خود را نشان داد، از آن روز به بعد بود که ترس این ویروس در بین مردم شکل گرفت، اماکن عمومی، بازار ، مکان های تفریحی و… تعطیل شد و اکثر افراد تلاش کردند در خانه های خود بمانند تا در امان باشند اما کارکنان بیمارستان گلپایگان، مراکز بهداشتی درمانی و آزمایشگاه ها با جان و دل در محل کار خود حاضر شدند و خطرات این ویروس را به جان خریدند، با ماسک، شیلد، دستکش  و لباس های مخصوصی که برای حفاظت بر تن داشتند در کنار بیماران و نه خانواده خود پای سفره هفت سین نشستند، حول حالنا الی احسن الحال را خواندند و به امید روزهایی بهتر وارد سال جدید شدند، سال نو شد اما حال و روز کرونایی شهر، نو نشد و سایه ویروس کرونا بر سر مردم همچنان سنگینی میکرد، شاید شنیدن خبر اولین نفری که در بیمارستان امام حسین گلپایگان به کرونا مبتلا شد برای خیلی فرقی با ابتلای مردم دیگر نداشت اما کادر بهداشت و درمان و خانواده های آنها قطعا دل نگرانی های جدیدی را تجربه میکردند، شرایطی که برای ما قابل لمس نیست.

دکتر ناصر رستمی در مراسمی که صبح امروز با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برای تجلیل از پرستاران برگزار نمود ،اظهار کرد: به دلیل محدودیت هایی که به دلیل بیماری کووید ۱۹ داریم نتوانستیم مراسمی با حضور تمامی پرستاران برگزار کنیم و مجبور شدیم از تعدادی از این زحمتکشان به نمایندگی همه پرستاران شهرستان تقدیر کنیم. 

وی ادامه داد: امسال روز پرستار به صورت ویژه مورد توجه مردم ، سیاستمداران و دولتمردان قرار گرفته است. شاید در هر قرنی شاهد یک اپیدمی شبیه کرونا باشیم ،اکنون در زمانی کار می کنیم که پاندمی کرونا سلامت مردم را به خطر انداخته است، این یک آزمونی بود که ثابت شد پرستاران و کادر درمان با تمام توان در حال خدمت رسانی هستند. 

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ؛ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گلپایگان گفت:در اوایل شیوع کرونا فردی را به دلیل تصادف در بیمارستان گلپایگان بستری کردیم اما بعد از جراحی دچار تب و وقفه در تنفس شد، او اولین فرد مبتلا به کرونا در شهرستان بود، در آن زمان با نگرانی به مریض نزدیک می شدیم اما وقتی این بیمار برای بار دوم دچار وقفه در تنفس شد یکی از پرستاران که در ماه هفتم بارداری بود سریع خود را به بیمار رساند و از نزدیک برای او عمل احیا را انجام داد، هیچ وقت چنین فداکاری در زمانی که شناخت زیادی از بیماری وجود نداشت را فراموش نمی کنیم.

رستمی افزود : از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۷۰۰ بیمار مبتلا در بیمارستان گلپایگان بستری شده است همچنین از ۵۰۰ نفر کادر بهداشت و درمان تا کنون ۱۳۰ پرسنل به کرونا مبتلا شدند. در مواقعی خیلی از کارکنان در استعلاجی بودند و مجبور به فراخوان برای حضور نیرو در بیمارستان بودیم.

وی یادآور شد: مبتلایان به کرونا فقط در بخش مربوطه حضور ندارند چرا که ممکن است فردی به دلیل بیمار دیگری در بخش های مختلف بستری شود و بعد متوجه شویم به کرونا هم مبتلا است بنابراین تمام  کارکنان بیمارستان در معرض ابتلا به این ویروس هستند.

به گزارش زنگ خطر ؛ اکنون که در آستانه جشن شب یلدا هستیم ، آن زمانی که تلفن به دست گرفتیم و دوست و آشنا را برای این آیین باستانی دعوت می کنیم و یا دعوتمان میکنند یادمان باشد در همین شهر هستند افرادی که شبانه روز در بیمارستان این شهر کار می کنند و اینقدر ماسک و شیلد بر صورت داشتند که دیگر جانی در نفس ندارند، اصلا چطور وجدانمان قبول می کند که چند ساعتی خوشی در مهمانی باشیم و بعد خدایی ناکرده به دلیل ابتلا به این ویروس سرکش دست یاری به سوی کادر بهداشت و درمان دراز کنیم؟

امسال شب یلدا را با دور(از)همی پاس بداریم

مجموعه بهداشت و درمان این شهر دیگر جانی در بدن ندارند، خسته و ناتوان شدند و اگر همت و غیرت خودشان و دلگرمی های ریاست شبکه بهداشت و درمان گلپایگان به آنها نبود اکنون هیچکس در بیمارستان حضور نداشت که خدماتی ارائه کند.  به یکدیگر رحم کنیم.