تسریع واکسیناسیون موجب خوشحالی صنف تالار های پذیرایی
تسریع واکسیناسیون موجب خوشحالی صنف تالار های پذیرایی

وزیر بهداشت گفته است که تا 22 بهمن سال 1400 تمامی گروه های هدف واکسینه خواهند شد. اگر چه بعد از واکسیناسیون رعایت نکات پیشگیری ضروری است ولی تسریع در واکسیناسیون موجب می شود که به ایمنی جمعی به صورت قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

تسریع واکسیناسیون موجب خوشحالی صنف تالار های پذیرایی شد

با توجه به روند رو به رشد واکسینه شدن افراد در دولت سیزدهم امید در دل اصنافی که به صورت کامل در دوران کرونا تعطیل بوده اند جوانه زد. اصنافی مانند تشریفات مجالس عروسی، تالار ها، فروشنده های وسایل عروسی که مدت هاست نتوانسته اند فعالیت کنند و گاها تا برشکستگی و تغییر شغل پیش رفته اند، امیدوارند تا با واکسیناسیون سریع بتوانند به کسب و کار خود برگردند.

تا به حال در دولت سیزدهم بیش از ۴۱ میلیون دوز واکسن وارد شده است که واردات سریع موجب شده است که اکثر افراد واکسینه شوند.

وزیر بهداشت گفته است که تا ۲۲ بهمن سال ۱۴۰۰ تمامی گروه های هدف واکسینه خواهند شد. اگر چه بعد از واکسیناسیون رعایت نکات پیشگیری ضروری است ولی تسریع در واکسیناسیون موجب می شود که به ایمنی جمعی به صورت قابل ملاحظه ای افزایش یابد.

با توجه به افزایش تعداد افراد واکسیناسیون می توان امید داشت که اصنافی که به صورت کامل تعطیل بوده اند بتوانند با رعایت پروتکل های بهداشتی به فعالیت خود ادامه دهند.

 

 

همان طور که می دانید با شروع ویروس کرونا، تالار ها، باغ های عروسی و مشاغل مربوط به عروسی کار خود را به صورت کامل تعطیل کردند . اگر چه با بعد از ۱ سال پس از کرونا و با توجه به بهبودی وضع موجود تالار های می توانستند با رعایت قوانین بهداشتی مراسم برگزار کنند ولی با این حال تعطیلی پیاپی و عدم تمایل به برگزاری عروسی موجب شد خیلی از افراد فعال در این حوزه شغل جدیدی را برای خود انتخاب کنند.

در ادامه می توانیم سخنان  فعالین این حوزه را مطالعه کنید:

مدیر یکی از تالار های مشهور تهران می گوید: در ایام کرونا تا مرز برشکستگی پیش رفتیم. مجبور شدیم بیشتر پرسنل را بعد از سال های فعالیت تعدیل کنیم. امیدوارم با همکاری مردم و دولت بتوانیم زودتر این دوران سخت را پشت سر بگذاریم.

مدیریت یکی از دیگر از تالار های تهران می گوید: اگر چه در بعضی از ایام اجازه کار از صنف تالار ها داده شد ولی افراد نیر تمایل به برگزاری مراسم جشن خود را در تالار ها نداشتند. تعداد مهمان ها معمولا کم بود و بیشتر افراد تمایل داشتند که در باغ عروسی مراسم خود را برگزار کنند.

یکی دیگر از فعالین حوزه تالار ها می گوید: با وجود اینکه فضای تالار ما به صورت باغ تالار عروسی و باغ بود با این حال افراد تمایل به برگزاری مراسم خیلی کم جمعیت بودند. برگزاری مراسم با ۱۵ الی ۲۰ نفر معمولا از لحاظ اقتصادی بصرفه نیست و امید وارم شرایط هرچه سریع تر بهتر شود.