تعدد اقوام و ادیان مزیتی برای آذربایجان‌غربی محسوب می‌شود
تعدد اقوام و ادیان مزیتی برای آذربایجان‌غربی محسوب می‌شود

تقریب / معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در زمان کرونا، اقوام و مذاهب در این استان به کمک هم آمدند گفت: پس تعدد اقوام و ادیان، مزیتی برای آذربایجان‌غربی بوده و امید است که همواره در کنار یکدیگر باشند.

به گزارش زنگ خطر به نقل از خبرگزاری تقریب ، رضا ابراهیمی امروز در نشست «تعامل اقوام، ادیان، مذاهب و فرهنگ‌ها در حوزه سلامت» اظهار داشت: در زمان اوج بیماری کرونا که حتی افراد نزدیک بیمار نیز جرئت نزدیک شدن به شخص را نداشتند اما پرستاران و کادر درمان به کمک بیماران کرونایی شتافتند بنابراین همواره باید از مجاهدت کادر درمان و شهدایی که در جهت حفظ سلامت و جان انسان‌ها تلاش کرده‌اند تقدیر کرد.

وی در ادامه بیان کرد: آذربایجان‌غربی رنگین کمان اقوام و ادیان و مذاهب است و این خود یک فرصت و مزیت بزرگی را در استان ایجاد کرده و خوشبختانه امروز پس از گذشت ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، تمامی اقوام و ادیان در کنار یکدیگر زندگی کرده و در پیشبرد اهداف عالیه جمهوری اسلامی ایران دوشادوش یکدیگر فعالیت می‌کنند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: دشمن درصدد سواستفاده از این موضوع و تفرقه افکنی بین مذاهب و ادیان گوناگون است در حالی که اقوام و مذاهبی که در کنار یکدیگر در استان زندگی می‌کنند در جهت حفظ نظام فعالیت کرده و بنابراین شیعه، سنی، آشوری و مسیحی نیز از این نظام و انقلاب محافظت کرده‌اند.

وی افزود: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی و در طول جنگ تحمیلی، از اقوام و ادیان شهدایی تقدیم انقلاب شده و ظرفیتی است که باید به آن افتخار کرده و در کنار یکدیگر برای سازندگی این مرز و بوم تلاش کرد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه در زمان کرونا، اقوام و مذاهب در این استان به کمک هم آمدند گفت: پس تعدد اقوام و ادیان، مزیتی برای آذربایجان‌غربی بوده و امید است که همواره در کنار یکدیگر باشند.

وی در ادامه نیز تاکید کرد: نباید در جامعه عادی‌انگاری بیماری کرونا انجام شده بلکه باید همانند همیشه دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شده و افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند اقدام به تزریق واکسن کنند.