تعطیلی یک مدرسه در گلشهرِ گلپایگان به دلیل فرونشست زمین
تعطیلی یک مدرسه در گلشهرِ گلپایگان به دلیل فرونشست زمین

رئیس آموزش پرورش شهرستان گلپایگان گفت: امروز از پروژه های مدرسه سازی در شهرک الوند و مسکن مهر بازدید شد؛ بیش از ۸ سال است که ساخت این مدارس رها شده اما در سال جاری با پیگیری های نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی ادامه ساخت آن پیگیری شد.

خبرنگار: وحید اعظمی / به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر محمدباقر عبیری در جلسه ای که پیرامون بررسی مشکلات حوزه آموزش و پرورش در گلپایگان با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور برگزار شد اظهار کرد::مسکن مهر یکی از معضلاتی است که بعید میدانم در نقطه ای از کشور چنین وضعیت بحرانی مشابهی حاکم باشد. با ساخت خانه های  طرح ملی نهضت مسکن  ۵ هزار خانوار دیگر در منطقه مسکن مهر ساکن خواهند شد اما همچنان مدرسه ای در این منطقه نداریم.بر اساس قانون طبق سرانه جمعیت برای هر 200 خانوار یک مدرسه نیاز است اما در منطقه مسکن مهر اگر برای هر مقطع دو مدرسه داشته باشیم می توانیم تا چند سال آینده شرایط را مدیریت کنیم؛ امید داریم که ساخت مدارس با قوت پیگیری شود.

رئیس آموزش پرورش شهرستان گلپایگان افزود: امروز از پروژه های مدرسه سازی در شهرک الوند و مسکن مهر بازدید شد؛ بیش از ۸ سال است که ساخت این مدارس رها شده اما در سال جاری با پیگیری های نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی ادامه ساخت آن پیگیری شد. اکنون برای اتمام ساخت مدرسه اشرفی اصفهانی ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی خاطر نشان کرد: در یکی از مدارس 740 نفر را در ۱۸ کلاس درس قرار دادیم، در این کلاس های درس حتی جایی برای قرار دادن میز و صندلی معلم دیگر وجود ندارد.  با توجه به تورم عده ای از شهروندان ساکن روستای رباط سرخ شدند، در آنجا هم کمبود فضای فیزیکی داریم؛ زمینی برای ساخت مدرسه از بنیاد مسکن گرفته ایم و منتظر تزریق بودجه دولتی و یا کمک خیرین هستیم.

عبیری عنوان کرد: با توجه به سیاست دولت گرایش دانش آموزان به سمت رشته های فنی است. در شهرستان تنها یک هنرستان فنی برای دختران و یک هنرستان برای پسران داریم. هر کدام از هنرستان ها 4 رشته و هر رشته ظرفیت جذب ۱۵ دانش آموز را دارد و اکنون در این حوزه دچار مشکل هستیم.با فرونشستی که  شامل حال مدارس ما شده خواهان تقویت و مقاوم سازی  فیزیکی هستیم ؛ در گلشهر یک مدرسه را به دلیل فرونشست تعطیل کردیم.