جاده دهق – گلپایگان نیازمند پایگاه امداد‌و‌نجات جاده‌ای
جاده دهق – گلپایگان نیازمند پایگاه امداد‌و‌نجات جاده‌ای

پایگاه خبری زنگ خطر/ فرماندار شهرستان گلپایگان گفت:به دلیل کوتاهی مسیر ،مسافران  جاده دهق-گلپایگان را برای رفتن به اصفهان انتخاب می کنند اما پایگاه هلال احمر ندارد و اگر اتفاقی بیفتد رسیدن نیروهای امدادی زمان بر می شود.

خبرنگار: وحید اعظمی/به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر محمدرضا عسگریان  عصر روز گذشته در جلسه ای که با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور در سالن اجتماعات هلال احمر گلپایگان برگزار شد اظهار کرد: شهرستان گلپایگان در نقطه خاصی قرار دارد و  حوادث مختلفی از جمله حادثه های جاده ای و طبیعی در آن رخ می دهد. جمعیت هلال احمر کشور در موضوعات مختلف پیشتاز است و به دنبال آن  هلال احمر شهرستان نیز همواره در موضوعات مختلف پای کار بوده است.

وی ادامه داد: اتمام ساخت مجتمع چند منظوره هلال احمر که در مرکز شهر هم واقع شده است سالها معطل مانده  و مردم انتظار دارند این ساختمان هرچه زودتر به اتمام برسد و مورد بهره برداری قرار گیرد. در جلسه سال قبل که با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور برگزار شد 3 میلیارد تومان برای ساخت این ساختمان مصوب و البته محقق هم شد اما به اتمام رسیدن این پروژه نیازمند اعتبارات ریالی بیشتری است؛بعد از پایان نمای ساختمان حداقل 15 میلیارد تومان برای سایر عملیات های عمرانی این پروژه اعتبار لازم است. خواهان این هستیم که اعتبار به این پروژه تزریق شود و کار معطل نماند.

فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: ساختمان امداد سرا با 270 متر مربع تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؛ در جلسه ی مذکور با رئیس جمعیت هلال احمر کشور تکمیل و تجهیز آن مصوب شد اما اتفاقی رخ نداد؛ برای این پروژه هم ۳ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. سالن ورزشی هلال احمر در مرکز شهرستان قرار دارد و جمعیت زیادی از ورزشکاران از آن استفاده می کنند  اما کفپوش مناسبی ندارد و نیاز است که با هزینه ای حدود یک میلیارد تومان تعویض شود.

عسگریان افزود: پایگاه های امدادی شهرستان در حوزه تجهیزات امدادی و اداری مانند خودروی ست نجات، تجهیزات امداد کوهستان -سیلاب و آوار، تجهیزات انفرادی، هلی شات، پهباد و… دچار مشکل است که امیدواریم این مسائل حل شود.

وی تصریح کرد: اکنون به دلیل کوتاهی مسیر ،مسافران  جاده دهق-گلپایگان را برای رفتن به اصفهان انتخاب می کنند، با توجه به اینکه این جاده به طول حدود 90 کیلومتر دو طرفه است و حجم تردد در آن بالا می باشد اما پایگاه هلال احمر ندارد و اگر اتفاقی بیفتد رسیدن نیروهای امدادی زمان بر می شود؛ مدتی قبل در یک حادثه در این جاده 5 نفر جان خود را از دست دادند ، با توجه به اینکه زمین آن توسط خیر تامین شده است خواهان مجوز ساخت یک پایگاه هلال احمر در جاده روستای تیکن و یا دُر هستیم.