جه خبر از استیضاح فاطمی امین ، وزیر صمت ؟
جه خبر از استیضاح فاطمی امین ، وزیر صمت ؟

جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت در مجلس گفت: طرح استیضاح فاطمی امین وزیر صمت ۴۲ امضا دارد و جلسه استیضاح یکشنبه هفته آینده برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از تسنیم ، جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر منتفی شدن استیضاح فاطمی‌امین، گفت: طرح استیضاح سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت 42 امضا دارد و جلسه استیضاح وزیر روز (یکشنبه دهم اردیبهشت ماه) برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی عنوان می‌کنند که تعداد امضاهای طرح استیضاح وزیر «صمت» کاهش یافته است، گفت: طبق روال قانونی آیین‌نامه، زمانی که استیضاحی اعلام وصول شد نه تعداد امضاها افزایش و نه کاهش می‌یابد و نه امکان پس گرفتن طرح استیضاح وجود دارد.

نماینده مرودشت در مجلس با بیان اینکه عده‌ای به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر تعامل قوا اشاره کرده و عنوان می‌کنند که نباید استیضاح انجام شود، گفت: رهبر انقلاب همواره بر تعامل و همکاری قوا تاکید داشته و این به این منظور نیست که مجلس از وزرا سوال نپرسد و آنها را استیضاح نکند؛مشی رهبر این نیست که درباره موضوعی مثل استیضاح یک وزیر آن هم در لفافه صحبت کنند و ایشان نظراتشان را صریح و شفاف عنوان می‌کنند.

رشیدی تصریح کرد: اینکه برخی که نگاهشان به وزیر مثبت است، استیضاح وزیر را به صحبت‌های رهبر انقلاب وصل می‌کنند، کار خطایی است؛ استیضاح وزیر «صمت» بالاترین همکاری مجلس با دولت است تابه قوه مجریه کمک کند تا وزرای ضعیف از کابینه جدا شوند.