حجت الاسلام سید رضا تقوی: مجلس یازدهم وکیل الدوله و معاند الدوله نیست
حجت الاسلام سید رضا تقوی: مجلس یازدهم وکیل الدوله و معاند الدوله نیست

رئیس هیات رئیسه سنی مجلس یازدهم با تاکید بر این که مجلس یازدهم دنبال حاشیه سازی نیست، گفت: ما به این حاشیه سازان متذکر می‌شویم که تلاش نکنند ما را به حاشیه برانند. ما می‌خواهیم در زندگی مردم تاثیرگذار باشیم ما وکیل الدوله و معاندالدوله نیستیم.

رئیس سنی مجلس یازدهم: مجلس یازدهم وکیل الدوله و معاند الدوله نیست

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، حجت الاسلام سید رضا تقوی در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم گفت: مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم را بعد از یک ماه روزه داری، سحرخیزی، تسلط بر نفس و نفسانیت بندگی و عبودیت با حضور منتخبان ملت و در حضور مهمانان با فضیلت برگزار می‌کنیم.

وی با خوشامدگویی به همه مهمانان بلند پایه کشوری و لشکری، روسای قوا، روسای مجالس گذشته و رئیس دفتر مقام معظم رهبری، به ویژه خانواده‌های شهدا گفت: به خانه ملت خوش آمدید.

رئیس سنی هیات رییسه مجلس یازدهم ادامه داد: متاسفم که شرایط سخت کرونا به ما فرصت نداد که همانند دوره‌های گذشته مجلس در مراسم افتتاحیه میزبان مهمانان بیشتری باشیم. جا دارد یاد دو منتخب مجلس یازدهم را گرامی‌داریم که امروز جایشان در این محفل خالی است. مرحومه مغفوره سرکار خانم فاطمه رهبر منتخب مردم شریف تهران و جانباز سرافراز انقلاب اسلامی مرحوم رمضانی از شهرستان آستانه اشرفیه به رحمت خدا رفتند. برای شادی  روح آنها صلواتی ختم کنید.

به گزارش ایسنا، در این هنگام منتخبان و حاضران صلواتی برای شادی روح  این دو نماینده فوت شده قرائت کردند.

رئیس سنی مجلس  یازدهم در ادامه اظهار کرد: از مردم شریف ایران اسلامی تشکر می‌کنم  که در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی یکبار دیگر اخلاص و ایمان خود را به نمایش گذاشتند و با انتخاب نمایندگان خود مجلس یازدهم را شکل دادند همچنین لازم است از همه دست اندرکاران انتخابات اعم از شورای نگهبان، وزارت کشور، نیروی انتظامی، بسیجیان دریادل و نیروهای امنیتی کشور قدردانی کنم.

وی با گرامیداشت یاد امام و شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای مجلس شورای اسلامی، شهدای سلامت و شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده جبهه مقاومت  در منطقه ابراز امیدواری کرد که مجلس در پاسداری از ارزش‌های  جوشیده از خون شفاف این شهیدان توفیقات خوبی داشته باشد.

تقوی همچنین خاطرنشان کرد: می‌خواهم مجلس یازدهم را براساس آن چه شناخته‌ام برای مردم معرفی کنم. این همه معرفی نیست تنها گوشه‌ای از آن را بیان می‌کنم. در مرحله اول کشور ما به لحاظ تاریخی ۱۱۴ سال است که مجلس دارد و در میان کشورهای آسیایی نخستین کشوری است که صاحب پارلمان و مجلس شده. مجلس یازدهم یاد و خاطره چهره پر افتخار و شخصیت عالی مقدار شهید مدرس را گرامی می‌دارد و عزم خود را جزم کرده تا در کلاس درس مدرس بنشیند و شجاعت و صراحت یاد دهد و دیانت را بیاموزد.

وی افزود: مدرس یک شخص نیست بلکه یک فکر است، مدرس نماد استقلال مجلس در مقابل زیاده خواهی‌های برخی رجال مستبد و مستکبر است که می‌ایستند و مبارزاتشان را در سنگر مجلس دنبال می‌کند مدرس در این خراب آباد برای خود خشتی بر خشت نگذاشت زیرا زیباترین و پر ارزش ترین خانه را خانه زهد، خانه در خیابان آزادی در محله مناعت طبع کوچه کرامت و با پلاک پایداری می‌دانست و خریداری کرد. بنیان این خانه را بر زمین ایمان و بر پایه عزت بنا کرد.

منتخب تهران خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم متعقد است انبیای عظام برای اقامه عدل برانگیخته شده‌اند انقلاب اسلامی برای اجرای عدالت ایجاد شده که این عدالت در طرح‌ها و لوایح و اقتصاد و امکانات به مناطق محروم و توجه به اقشار آسیب پذیر مد نظر قرار می‌گیرد. نگاه عدالت محور، پرخوری رانت خواران و گرسنگی و تنگ دستی مردمان را تحمل نمی‌کند.

تقوی تاکید کرد: ما در مجلس یازدهم موفقیت‌های انجام شده را می پذیریم و به همه مدیران  موفق خسته نباشید می‌گوییم، زیرا مدیران مخلص، متعهد  و انقلابی را سرمایه‌های ارزشمند اسلامی کشور می‌دانیم البته هرگز از اشتباهات حمایت نمی‌کنیم ما اصرار بر  حفظ اشتباهات انجام شده در گذشته در قوای سه گانه را نداریم طبق قانون بر اصلاح آنها به شیوه مناسب اقدام خواهیم کرد.

وی با بیان این که مجلس یازدهم بعد از بیانیه گام دوم انقلاب شکل گرفته است، افزود: این مجلس گفتمان دهه پنجم انقلاب اسلامی را به عنوان فرهنگ انقلاب در عرصه  اندیشه و عمل دنبال می‌کند باید گفتمان دهه پنجم ما را به سمت و سوی شکل گیری تمدن اسلامی سوق دهد.

تقوی خاطرنشان کرد: ما دنبال حاشیه سازی نیستیم، به حاشیه سازان متذکر می‌شوم که تلاش نکنند ما را به حاشیه ببرند ما می خواهیم در زندگی مردم تاثیرگذار باشیم. اجازه دهید مجلس با همین ترکیب در راس امور باشد ما وکیل الدوله و معاند الدوله نیستیم ما می‌خواهیم برای حل مشکلات مردم با وحدت و یکپارچگی پشت سر رهبر فرزانه انقلاب  دست در دست هم مشکلات کشور را حل کنیم.

وی افزود: شاخص ما نمایندگان مجلس یازدهم عمل به قانون است و سرلوحه کارمان تعامل با سایر قوا قرار دارد، البته نقد منصفانه و انتقاد واقع بینانه به اصلاح امور شتاب بیشتری می‌دهد ما از حداکثر اختیاراتمان در قانون استفاده می‌کنیم مجلس یازدهم تصمیم دارد اصلاحات، تحقیق و تفحص، انتقاد و نظارت، جلوگیری از اسراف و مبارزه با اشراف گری را از خودش شروع کند و بعد  به دیگران بپردازد.

رئیس سنی مجلس یازدهم تاکید کرد: ما در مکتب امام و رهبری آموخته‌ایم که باید در برابر زیاده خواهان مستکبر و جهان خواران ایستادگی و مقاومت کرد، چون کمترین نرمش بیشترین خسارات را به بار خواهد آورد. ما در راهی که امام راحل عظیم الشان برای ما ترسیم کرده، قدم برمی داریم و از همین جا با امام عهد می‌کنیم و کلام او را تکرار می‌کنیم که اگر بند بند استخوان‌هایمان را جدا سازند، اگر سرمان را بالای دار برند، اگر زنده زنده در شعله‌های آتشمان بسوزانند، اگر زن و فرزندان و هستی‌مان را در جلوی دیدگانمان به اسارات و غارت برند، هرگز و هرگز امان نامه کفر  و شرک را امضا نمی‌کنیم.

به گزارش ایسنا، در این هنگام منتخبان مجلس فریاد الله اکبر را سر دادند.  

تقوی تاکید کرد: راهمان همان راهی است که شهیدان انتخاب کردند، شهید باکری‌ها، زین الدین‌ها، خرازی‌ها، بابایی‌ها، صیادها، بهشتی‌ها و سردار سرافراز اسلام و فرمانده جهبه مقاومت در منطقه شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی.

وی ادامه داد: مجلس یازدهم مجلس ولایت است، این مجلس ولایت و ولایتمداری را با بخش نامه و دستور العمل های اداری به دست نیاورده است، ولایت را براساس اعتقادش انتخاب کرده است. ما ولایت فقیه را در ادامه امامت غدیر می‌دانیم و امروز بعد از امام راحل ردای امامت و ولایت بر قامت رسای رهبر فرزانه و حکیم انقلاب می‌بیند من او را اینطور شناخته‌ام و توصیف می کنم که او مجموعه‌ای از خصلت‌های زیبا را با خود دارد و آن چه خوبان همه دارند او به تنهایی دارد او رجای رجایی را با خود دارد هنروری باهنر را، طهارت مطهری را، قداست قدوسی را، شرافت اشرفی را  و راست قامتی بهشتی را و همه خوبی‌ها و خرمی‌های خمینی را. یعنی آیت الله العظمی امام خامنه‌ای دامت برکاته.

رئیس سنی مجلس یازدهم با اشاره به دغدغه‌های این مجلس گفت: معیشت مردم، توجه به اقشار آسیب پذیر، جهش تولید و اشتغال و امثال اینها از دغدغه‌های مجلس یازدهم  است امیدواریم دعای همه مردم بدرقه راه نمایندگان مجلس یازدهم باشد و بدرقه راه همه خدمتگزاران مخلص به این مردم شریف باشد.

  • منبع خبر : ایسنا