خبر خوب برای سهامداران فملی
خبر خوب برای سهامداران فملی

به گفته مسئولان شرکت ملی صنایع مس ایران، یکی از مهم‌ترین اتفاق‌ها در سال ۹۹، رکورد فروش این شرکت نسبت به سال گذشته بوده، به‌گونه‌ای که در ۹ ماه نخست سال‌جاری این شرکت موفق به ثبت رکود بی‌سابقه فروش با رقم ۲۷ هزار و ۹۷۲ میلیارد تومان شده است.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران درباره عملکرد این شرکت گفت: تا پایان آذرماه سال‌جاری این شرکت موفق به ثبت رکورد بی‌سابقه فروش ۲۷ هزار و ۹۷۲ میلیارد تومانی شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، اردشیر سعدمحمدی با اعلام این خبر و با اشاره به اینکه فروش ۹ ماهه شرکت مس در سال گذشته برابر با  ۱۵هزار و  ۵۸۹ میلیارد تومان بوده است، بیان کرد: این میزان فروش، رشد ۹۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

او با اشاره به فروش  ۲ هزار و ۱۹۰ میلیارد تومانی فملی در آذرماه سال گذشته، افزود: شرکت مس در نهمین ماه سال جاری درآمد ۴ هزار و ۸۸۷ میلیارد تومانی کسب کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۳۱ درصدی داشته است. علاوه بر ثبت عملکرد بی‌سابقه درفروش، کارنامه تولید ۹ ماهه امسال شرکت مس نیز نشان ‌دهنده رشد ۱۶ درصدی تولید آند و ۹ درصدی کاتد نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. ضمنا شرکت ملی صنایع مس ایران در داخل کشور تقریبا یک شرکت بی‌رقیب به شمار می‌رود. در سال ۲۰۱۹ میلادی ایران با تولید ۲۶۱ هزار تن کاتد رتبه بیستم تولید مس پالایش ‌شده در دنیا را به خود اختصاص داد؛ به‌گونه‌ای که سهم تولید مس ایران در دنیا در این سال ۱/ ۱ درصد بوده است. همچنین در منطقه آسیا در سال ۲۰۱۹، ایران رتبه هفتم تولید مس پالایش ‌شده را به خود اختصاص داده؛ به‌گونه‌ای که سهم تولید مس ایران از این منطقه در این سال ۹/ ۱ درصد بوده است. همچنین در سال ۲۰۱۹ ایران با مصرف ۱۶۰ هزار تن رتبه بیست و چهارم مصرف مس پالایش ‌شده در دنیا را به خود اختصاص داده، به‌گونه‌ای که سهم مصرف مس ایران در دنیا در این سال ۷/ ۰ درصد بوده است.

  • منبع خبر : تجارت‌نیوز