خبر دارید کوچری ها نان خود را نسیه می خرند؟
خبر دارید کوچری ها نان خود را نسیه می خرند؟

نماینده مردم روستای کوچری گفت: اب گلپایگان تا پادگان منظریه هم رفته است ولی کوچری ها نمی توانند از آب استفاده کنند آب ما باید به قم ، منظریه و ساوه برود اما اهالی کوچری و گلپایگان به دلیل نداشتن آب باید بروند کارگری کنند آیا شما خبر دارید کوچری ها نان خود را نسیه می خرند؟ چه جوابی دارید بدهید؟

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر حسین لیاقت در جلسه کارگروه کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان گلپایگان در خصوص تخصیص آب به روستای کوچری  اظهار کرد: نزدیک به شش سال است که نامه نگاری های لازم انجام شده اما چرا بعد از ۶ سال هنوز ما را پاس کاری می کنید؟ رئیس مدیر منابع آب گلپایگان مصوبه تخصیص آب زمستانه برای کوچری که در سال ۸۶ به تصویب رسیده است را پیوست نامه مربوطه نمی کند، چند سال باید صبر کنیم، آیا ۱۳ سال کافی نیست؟ 

 
وی با بیان اینکه روستای کوچری قبل از اینکه برای احداث سد زیر آب برود  سه قنات داشت  ادامه داد : وزارت نیرو اخرین نامه خود را در حد رفع تکلیف ارسال کرده مبنی براینکه با عهده خودتان آب را از زیر سد دریافت کنید، همچنین مگر زمانی که کوچری ها از آب قنات استفاده می کردند پولی پرداخت می کردند؟ وظیفه وزارت نیرو است که آب را بدهد همانطور که آقایان اب را برای شهربازی در قم بردند این هم حق کوچری و گلپایگان است، چرا تا این اندازه تبعیض قائل می شوید. 
 
نماینده مردم روستای کوچری گفت: اب گلپایگان تا پادگان منظریه هم رفته است ولی کوچری ها نمی توانند از آب استفاده کنند آب ما باید به قم ، منظریه و ساوه برود اما اهالی کوچری و گلپایگان به دلیل نداشتن آب باید بروند کارگری کنند آیا شما خبر دارید کوچری ها نان خود را نسیه می خرند؟ چه جوابی دارید بدهید؟
 
لیاقت افزود: نماینده اسبق شهرستان که رئیس  کمیسیون اصل نود مجلس بود  ۲۰ نفر از مسئولین مربوطه را در جلسه ای آورد و برای کوچری تصمیم گرفتند اما وقتی به یکی از ادارات گلپایگان می گویم، جواب می دهد که یه تصمیمی گرفتند و یه نامه ای بوده، حال سوال من این است که پس این جلسات کشک است ؟ 
 
وی با بیان اینکه زمین ما را مفت گرفتید خاطر نشان کرد:  وزارت نیرو باید در اسرع وقت آب را که حق ما است تحویل دهد. ما نه ضد انقلاب هستیم و نه اسرائیلی ، طرفدار نظام و زحمتکش هستیم اما اگر آب را دریافت نکنیم مردم جلوی وزارت خانه حضور پیدا خواهند کرد و عواقب آن با مسئولین مربوطه است. مسئولین به این دلخوش هستند که یک کاغذ پاره ای را صورت جلسه می کنند و دور هم می نشینند، صورت جلسه باید خروجی داشته باشد؛ خودمان را گول نزنیم، خروجی آن همین وضعی است که اکنون در مملکت شاهد آن هستیم. وضعیت کنونی مملکت حاصل صورت جلسه های بدون کارایی و من در آوردی است.
 
مطالبه روستاییان کوچری به حق است  
 
همچنین در ادامه نیز فرماندار شهرستان گلپایگان اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران به گونه ای است که باید حرف تمام متولیان امر را در یک فضای شیشه ای و با حضور رسانه ها بشنویم و به آن پاسخ دهیم. این جلسه نماد دموکراسی و آزادی بیان است. 
 
وی ادامه داد: وقتی آب سرریز می شود باید تکلیف آن مشخص شود برخی از شهرستان ها می گویند برداشت نکنید، میگویید گلپایگان برداشت نکند تا خودتان برداشت کنید؟ اگر واقعا نگاه به محیط زیست  وجود دارد، آب زیست محیطی با دبی کمتر در زمان طولانی تری در شهرستان جاری شود که می تواند کمک کننده باشد.
حسین یارمحمدیان افزود: این تصور وجود دارد که در گلپایگان تر سالی وجود دارد اما این در حالی است که روستاهای پایین دست یک قطره آب هم برای کشاورزی ندارند. تخصیص آب روستای کوچری  مشخص است و باید دستگاه های مربوطه کمک کنند و نمی توان گفت از پشت سد بردارند، یعنی هر کسی سد را سوراخ کند و آب بردارد ؟  وزارت نیرو باید آب را تامین کند و مطالبه روستاییان کوچری به حق است.
 
فرماندار شهرستان گلپایگان تصریح کرد: زمانی که قرار است تولیدی در شهرستان شکل بگیرد معمولا وقتی به اب میرسد متوقف می شود ، سختی هایی که در زمینه آب وجود دارد بعضا سبب توقف تولید می شود.
خبر از فاطمه عبدلی