رئیس جمهور: می‌خواهند در مسیر راه و خط امام تحریف ایجاد کنند
رئیس جمهور: می‌خواهند در مسیر راه و خط امام تحریف ایجاد کنند

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در سی و چهارمین مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) گفت: می‌خواهند از انقلاب اسلامی و انقلاب امام هویت زدایی کنند نباید اجازه داد، می‌خواهند در مسیر امام تحریف کنند، نباید این اجازه را داد، راه امام نورانی است و ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان شامگاه شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ در سی و چهارمین مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) گفت: لازم است یاد امام و شهدی عالیقدر به ویژه شهدی ۱۵ خرداد را گرامی بداریم و به روح بلند و ملکوتی امام درود بفرستیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از هر زمانی لازم است شخصیت و انقلاب شکوهمندی که بنیان‌گذارش امام خمینی بود رابشناسیم، عنوان کرد: بیش از هر زمانی لازم است شخصیت، راه و کلام و سیره امام شناخته شود گرچه سال‌ها از رحلت ایشان گذشته، ولی احساس ما این است که او زنده است، زیرا میراث گرانقدر ایشان زنده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امام‌خمینی(ره)، امام تحول بود، تصریح کرد: میراث گرانقدر امام که انقلاب اسلامی است حیات دارد، اصالت انقلاب اسلامی به نام‌ مبارک امام است و نباید گذاشت نام امام کمرنگ شود. می‌خواهند از انقلاب اسلامی و انقلاب امام هویت زدایی کنند نباید اجازه داد، می‌خواهند در مسیر امام تحریف کنند، نباید این اجازه را داد، راه امام نورانی است و ادامه دارد.

رئیسی گفت: بیش از هرزمانی لازم است شخصیت امام و انقلاب شکوهمندی را که بنیان گذاشت را بشناسیم. اگرچه سال‌های بسیاری از رحلت ایشان گذشته، اما آثار وجودی ایشان همچنان زنده است.

رئیس جمهور در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی(ره) زنده بودن امام(ره) را به زنده بودن راه امام(ره) دانست و گفت: کلام امام است چه کلمات نورانی وی که در مجامع علمی و دانشگاهی مورد بحث است و چه سخنان راهگشای او برای ملت ایران و ملل جهان و بیش از هر زمانی لازم است کلام و سیره امام شناخته شود، زیرا میراث گرانقدر امام راحل که انقلاب شکوهمند اسلامی است حیات دارد.

وی تاکید کرد: نباید گذاشت در جامعه نام امام کمتر شود. می‌خواهند از انقلاب اسلامی و انقلاب امام هویت زدایی کنند و می‌خواهند در مسیر راه و خط امام تحریف ایجاد کنند.

رئیس جمهور گفت: امام نگاه تحولی به دین و کارکرد‌های دین داشت. دین نه به عنوان اعمال فردی و شخصی بلکه به عنوان یک دستور برای اداره یک جامعه است. به عقیده امام دین می‌تواند تمدن سازی کند.

رئیسی اصالت انقلاب اسلامی را به نام مبارک امام عنوان کرد و گفت: می‌خواهند خط امام را تحریف کنند که نباید اجازه داد راه نورانی امام را تحریف کنند. امام مرد خدا بود و تمام موفقیت او در زندگی شخصی و اجتماعی و سیاسی و حکومتی او نشان داد که مرد خدا بود.

رئیس جمهور بار دیگر با یاد آوری جمله امام راحل که عالم محضر خداست، تاکید کرد این جمله سنگ زیربنای تفکر و اندیشه امام است. امام خمینی به تعبیر رهبر انقلاب امامِ تحول بود.

وی ادامه داد: در زندگی فردی و اجتماعی و سیاسی خود باید نگاه تحولی به تقویت نقاط قوت داشته باشیم. امام به دین نگاه تحولی داشت، دین نه به عنوان یک اعمال فردی و شخصی بلکه به عنوان یک دستور برای اداره جامعه است.

رئیس جمهور امام راحل را فقیهی دانست که فقه در سرشت او قرار گرفته بود.

در این مراسم جمعی از مسئولان، روحانیون، مقامات لشکری در کنار ضریح مطهر بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) حضور داشتند.