روشی که ویروس کرونا را خفه می کند
روشی که ویروس کرونا را خفه می کند

انبوه روش ها، انبوه واکسن های ادعایی و انبوه مطالعات در راستای این است که ویروس کرونا بالاخرها از جوامع بشری محو شود اما تا امروز نشده و امیدواری ها برای یافتن یک راه حل اساسی ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از دیلی میل ، راه حل ها یکی پس از دیگری ارائه می شوند و گاهی اوقات به نظر می رسد آنچه که برای ارائه درمان کرونا انجام می شود بیشتر یک رقابت  بین شرکت های داروسازی است تا نگرانی برای سلامتی عموم جامعه.

اکنون یک روش دیگر برای درمان بیماری کرونا در حال تکمیل شدن است که در اصطلاح عامیانه به «خفه کردن ویروس قبل از ورود به سلول انسانی» تعبیر شده است.

اینبار نوبت به دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ رسیده است که می گویند در زمینه درمان و پیشگیری احتمالی ویروس کرونا ، پیشرفت بزرگی داشته اند.

محققان ادعا می کنند که با روش هایی پیچیده و زمان بر «کوچکترین مولکول بیولوژیکی» ویروس کرونا را به طور کامل و خاص خنثی می کند.

دارویی به نام آ-بی۸ ((Ab8 ایجاد شده است و یک جز آنتی بادی است که ۱۰ برابر کوچکتر از آنتی بادی معمولی تلقی می شود.

دانشمندان با آزمایشاتی بر روی موش ها و همسترها به نتایج مثبتی هم رسیده اند و بسیار امیدوار شده اند تا یک روش نوین و بسیار مدرن برای درمان ویروس کرونا کشف کنند.

نکته مهم این روش این است که کرونا طی فرآیندی مصنوعی دیگر به سلول های انسانی متصل نمی شود. این روش نشانه خوبی است که عوارض جانبی منفی در افراد نخواهد داشت.

به گفته محققان این دارو می تواند به عنوان یک پیشگیری بالقوه در برابر کرونا لقب بگیرد. جان ملورز ، رئیس بخش بیماری های عفونی دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ گفت: «Ab8 نه تنها به عنوان درمان کرونا می تواند موثر باشد بلکه می تواند برای جلوگیری از ابتلا به عفونت های سایر خانواده این ویروس نیز مورد استفاده قرار گیرد.»

آنتی بادی هایی با اندازه بزرگتر در برابر سایر بیماری های عفونی فعالیت می کنند و ما را امیدوار می کند که می تواند یک درمان موثر برای بیماران مبتلا به کرونا یافت شود.

البته این روش در صورت نهایی شدن تنها برای کسانی مورد استفاده قرار می گیرد که هرگز به کرونا مبتلا نشده اند و با انجام این روش مصونیت پیدا می کنند.

محققان اکنون بر روی این طرح کار می کنند که این دارو باید از تزریق باشد یا اینکه از طریق استنشاق از طریق بینی مصرف شود.

آ-بی۸ و یا همان Ab8 توسط تیمی از دانشمندان دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل (UNC) و واحد پزشکی دانشگاه تگزاس (UTMB) در گالوستون و همچنین دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه ساسکاچوان نیز ارزیابی شد.

همه دانشمندان این مراکز خاطر نشان کردند که این دارو چگونه جلوی ورود ویروس به سلول ها را گرفته است.

در این دارو که حاوی آنتی بادی است پس از تزریق در نزدیکی سلول های بدن قرار می گیرد و هنگامی که ویروس کرونا قصد دارد با گیرنده های خود وارد سلول شود به دام می افتد و کاملا خنثی می شود.

ادامه این آزمایشات این امیدواری را فراهم می کند که داروی مزبور به زودی می تواند یک درمان موثر برای بیماران مبتلا به کرونا یا حتی محافظت از کسانی که هرگز به این عفونت مبتلا نشده اند ، باشد.