ساخت دو مدرسه در مسکن مهر گلپایگان معطل امضای مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان
ساخت دو مدرسه در مسکن مهر گلپایگان معطل امضای مدیرکل نوسازی مدارس استان اصفهان

پایگاه خبری زنگ خطر / رئیس آموزش و پرورش شهرستان گلپایگان گفت: با پیگیری هایی که انجام دادیم مصوب شد دو تا مدرسه را از صفر تا صد راه و شهرسازی در مسکن مهر بسازد و تفاهم نامه های آن را انجام دادیم اما امضای مدیرکل نوسازی مدارس را میخواهد که سه ماهه معطل مانده است.

خبرنگار: فاطمه عبدلی/ به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ،باقر عبیری در جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار کرد: در مسابقات مختلف  فرهنگی هنری یازده رتبه اول را در غرب استان کسب و مراسم های مختلفی برای جشن تکلیف پسران ، محافل انس با قرآن و  روزه اولی ها برگزار کردیم. احکام رتبه بندی برای هزار نفر از فرهنگیان که مشمول رتبه بندی بودند اخذ و صادر شد؛ گرچه حق فرهنگیان در رتبه بندی رعایت نشده و امیدوارم با شکایت به حق خود برسند.

وی با بیان اینکه  از ۲۸ اسفند  تا ۱۲ فروردین خدمات اسکان نوروزی برقرار بود ادامه داد:جذب کمک های خیرین برای دانش آموزان، تاسیس مرکز مشاوره و اطلاعات یادگیری، شروع به کار پایگاه سنجش نوآموزان و… از اقداماتی است که انجام شده همچنین در راستای معرفی افراد بازمانده از تحصیل قرار بود ادارات با ما همکاری و افراد را معرفی کنند اما هیچ اداره ای فردی  را معرفی نکرد ؛ با تلاش های خودمان در مجموعه آموزش و پرورش توانستیم در بخش ابتدایی از 102نفر بازمانده از تحصیل 92 نفر  ، در متوسطه اول از 62 نفر بازمانده از تحصیل 43 نفر و در متوسطه دوم از 256 نفر بازمانده از تحصیل 165 نفر را جذب تحصیل کنیم.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان گلپایگان با بیان اینکه  احداث مدرسه در مسکن مهر، مدرسه شهرک الوند ، مدرسه اشرفی اصفهانی و مدرسه حبیب اللهی  جز مصوبات سفر استاندار به شهرستان و رئیس جمهور به استان بود گفت: مدرسه مسکن مهر به مدت سه سال است که در حد فونداسیون است و اداره راه و شهرسازی و نوسازی مدارس در حال پاس کاری این موضوع به یکدیگر می باشند.

عبیری در همین باره افزود:  با پیگیری هایی که انجام دادیم مصوب شد دو تا مدرسه را از صفر تا صد راه و شهرسازی در مسکن مهر بسازد و تفاهم نامه های آن را انجام دادیم اما امضای مدیرکل نوسازی مدارس را میخواهد که سه ماهه معطل مانده است. اعتراضم را به مدیر کل آموزش و پرورش ، فرماندار، نماینده مجلس و امام جمعه نوشتم اما نتوانستیم مدیر کل  نوسازی را متقاعد کنیم که این قرارداد را امضا کند. در مصوبات قرار بود مدرسه شهرک الوند سال گذشته و مدرسه مسکن مهر امسال افتتاح شود ، نوسازی مدارس می گفت اعتبار ریالی نداریم اما اکنون که  راه و شهرسازی هزینه  ساخت را تقبل می کند ؛ هنوز کار شروع نشده است.

وی خاطرنشان کرد: ساکنین مسکن مهر باید بچه های خود را برای تحصیل  به مرکز شهر بیاورند که این موضوع خانواده ها را دچار پرداخت هزینه های زیاد تری برای تحصیل فرزندانشان می کند علاوه براین  در مرکز شهر هم در فضای فیزیکی کمبود داریم. از اعتبارات تملک دارایی باید  برای مدارسی که بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد 10 درصد اعتبار جذب کنیم اما مدرسه شهرک الوند ۶۰ درصد پیشرفت دارد و اگر خیری کمک کند ساخت آن بیست درصد پیشرفت کند میتوانیم ۱۰ درصد تملک دارایی را برای آن دریافت کنیم.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان گلپایگان گفت: باید برای آموزش و پرورش  15 سند از طرف بنیاد مسکن و راه و شهرسازی  صادر شود که متاسفانه هیچ برگه ای نداریم و درگیر دریافت صدور سند هستیم.همچنین در برگزاری امتحانات نهایی در سالن و صندلی مشکل داریم که امیدواریم با همکاری ادارات و سازمان های مختلف در شهرستان این مشکل حل شود.

باقر عبیری یادآورشد: در هنرستان هایمان  با کمبود فضای  فیزیکی ، دبیران و استادان و تجهیزات مورد نیاز مواجه هستیم که سبب شده دانش آموزان کمتری را در این رشته ثبت نام کنیم در صورتیکه علاقمندانی به این رشته داشتیم اما برخلاف میل باطنی سراغ رشته هایی رفتند که علاقه ندارند و این ظرفیت را استان تعیین میکند.

وی در خصوص رتبه بندی معلمان  تصریح کرد: معلمی با 32 سال سابقه کار رتبه دو را اخذ کرد و دو فرزند معلمش با کمتر از 3 سال سابقه رتبه 3 را گرفته است، معلم های ما فقط درس دادند و سر کلاس کار کردند و دنبال جمع آوری مدارک و مستندات نبودند اما نگاه ارزیابان کشوری فقط به مستندات بود و توجه نکردند که معلمی 30 سال سرکلاس درس داده است. انصافا حال همکاران ما اصلا خوب نیست اماذره ای از تلاش هایشان کم نشده است.