سرمایه گذاری در شهرستان  گلپایگان یک ضرورت است
سرمایه گذاری در شهرستان  گلپایگان یک ضرورت است

پایگاه خبری زنگ خطر / فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: سرمایه گذاری در شهرستان  گلپایگان یک ضرورت است لذا خواهان به نتیجه رسیدن مصوبات هستیم.

خبرنگار:وحید اعظمی / به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر محمدرضا عسگریان در جلسه شورای سرمایه گذاری که با حضور  مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان برگزار شد اظهار کرد:قرار نیست در این جلسه مصوبه جدیدی داشته باشیم و فقط می خواهیم پیگیر اجرایی شدن مصوبات قبلی شویم؛ برخی از مصوبات انجام و یا در حال انجام است اما برخی مصوبات متاسفانه بر زمین مانده است.سرمایه گذاری در شهرستان  گلپایگان یک ضرورت است لذا خواهان به نتیجه رسیدن مصوبات هستیم.

فرماندار گلپایگان گفت: تامین زمین برای سرمایه گذاران را در دو فاز خلع ید زمین های بایر و افزایش 30 هکتار به فاز توسعه به سرانجام رسید و امیدواریم هرچه زودتر آماده سازی این زمین ها انجام شود تا بتوانیم در اسرع وقت به سرمایه گذاران واگذار کنیم.

صدور جواز تاسیس صنایع به گلپایگان تنفیذ شود

در ادامه رئیس خانه صنعت و معدن شهرستان گلپایگان افزود: مقرر شده بود مخزنی ۵۰ هزار لیتری  در ایستگاه پمپاژ شهرک صنعتی  ایجاد شود تا آب ذخیره و در مواقع بحران استفاده شود اما اکنون که قرارداد ساخت این مخزن با پیمانکار فسخ شده است نظر ما این است که مخزنی با ظرفیت  ۲۰۰ هزار لیتر ساخته شود همچنین قرار بود سه عدد شیر فشار شکن از طرف شرکت شهرک های استان به ما تحویل داده شود اما تاکنون شیر فشارشکنی که مناسب کار ما باشد را تحویل نگرفته ایم.

وی ادامه داد: اکنون  ۶ لیتر در ثانیه آب از طرف آبفار به شهرک صنعتی داده می شود که آب بهای آن حدود 70 میلیون تومان می شود اما به دلیل اینکه این میزان آب جوابگوی نیاز شهرک نیست و میزان مصرف بالاتر است هزینه آب بها تصاعدی می شود و به 700 میلیون تومان در ماه می رسد لذا خواهان افزایش مقدار آب به 12 لیتر در ثانیه هستیم. نماینده شرکت شهرک های استان یک روز در هفته در شهرستان حضور دارد و قرار بود اختیارات بیشتری داشته باشد تا بتواند اخذ سند زمین های فاز یک شهرک صنعتی را دنبال کند لذا  نیازمند تنفیذ اختیارات بیشتر است همچنین خواهان این هستیم زمانی برای حل مشکل اخذ سند های این فاز مشخص شود تا  ما بتوانیم جوابگوی صنعتگران باشیم.

مهدی روشن تصریح کرد: خواهان این هستیم که صدور جواز تاسیس صنایع به گلپایگان تنفیذ شود تا  مشکلات اهلیت سنجی حل شود. با شرایطی که اکنون برای برگزاری مزایده در نظر گرفته شده است افرادی که ضعیف هستند نمی توانند برای صنایع خود زمین دریافت کنند.اصلاح شبکه در فاز یک را انجام داده ایم و اکنون خواهان تخصیص آسفالت از طرف شرکت شهرک های استان هستیم همچنین فاز دوم شهرک صنعتی هم نیازمند تامین روشنایی، آسفالت، جدولگذاری و… است.