سرپرستی ۹ ساله اداره کار گلپایگان اشکال دارد
سرپرستی ۹ ساله اداره کار گلپایگان اشکال دارد

فرماندار شهرستان گلپایگان خاطر نشان کرد: اعتقاد دارم که یک نفر به عنوان سرپرست شش ماه در اداره ای باشد و موضوع سرپرستی 9 ساله این اداره اشکال دارد، قبول دارم. با مدیرکل این مجموعه صحبت می کنم تا انشاا... تعیین تکلیف شود

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر حسین یارمحمدیان  در نشست خبری خود با خبرنگاران با بیان اینکه  فضای مدیریت بایدشیشه ای و شفاف  باشد اظهار کرد: از نظر اجرایی فرمانداری وظیفه برگزاری انتخابات را دارد که در انتخابات اخیر به گفته افراد صاحب نظر و جناح های مختلف سیاسی، انتخابات خوبی در شهرستان گلپایگان برگزار شد.

 

وی ادامه داد: در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم  و به لحاظ بودجه‌ای نیز در انقباض کامل  قرار داریم اما کمبود بودجه را با کار و فعالیت زیاد جبران می‌کنیم.  اکنون قیمت زمین و مسکن در شهرستان گلپایگان افزایش یافته است و به نظر می‌رسد راه و شهرسازی برابر با ضوابطی که دارد زمین‌هایی را در نظر گرفته تا انبوه سازان برای ساخت مسکن زمین خرید کنند تا تعدیل قیمت زمین و مسکن در شهرستان شکل بگیرد.

فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: افزایش زمین و مسکن کشوری است، در شهرستان گلپایگان تقاضا بیشتر است و عرضه و تقاضا با هم برابر شود نواسانی به وجود می‌آورد اما دغدغه ما کنترل قیمت‌ها است، مشاورین املاک در جلوگیری از افزایش قیمت زمین و مسکن کمک کنند.

یارمحمدیان  خواهان کاهش کشت تنباکو در شهرستان شد و تصریح کرد:  کشت مورد نیاز مردم از جمله گندم، دانه‌های روغنی و داروهای گیاهی جایگزین تنباکو شود چرا که  مقرون به صرفه تر و نیاز به آبیاری کمتری دارند.

وی با بیان اینکه  ۱۱ پروژه در روستاهای فاقد دهیاری  شهرستان گلپایگان انجام می شود اضافه کرد: دولت برای مجهز شدن زمین‌های زراعی به سیستم آبیاری نوین ۸۵ درصد کمک بلاعوض پرداخت می‌کند.اکنون ۲۰۰ هکتار از زمین‌های زراعی شهرستان گلپایگان زیر کشت گل محمدی است اما در برنامه میان مدت این مقدار باید به ۵۰۰ هکتار و در بلند مدت به هزار هکتار برسیم البته در کنار تولید باید صنایع تبدیلی وارد شهرستان شود و قدم به حوزه صادرات بگذاریم.

فرماندار شهرستان گلپایگان خاطر نشان کرد: به ادارات گفته ایم در شرایط انقباضی بودجه تعمیر اتاق و دفتر و… صلاح نیست و نوسازی و زیباسازی انجام نشود. با دادن مجوز معدن خصوصا در محدوده شهر مخالف هستیم ، نمای شهر خیلی مهم است و وقتی می بینیم کوهی تراشیده شده است حال آدم بد می شود.

وی در رابطه یا شرکت خودروسازی دیار خودرو گفت: متاسفانه در رابطه با این شرکت مشکلاتی وجود دارد. مشکلات این شرکت فراوان است و سعی کردیم با وجود این مشکلات نارضایتی در سطح شهر ایجاد نشود. این شرکت کار نمی کند و مواد اولیه ندارد اما با این وجود حقوق های سال گذشته را پرداخت کرده اما در زمینه پرداخت بیمه ها اینطور نیست.مشکلات دیار خودرو وجود دارد و ما باید خودمان را برای روزهای سختی که ممکن است برای این شرکت به وجود بیاید آماده کنیم تا موردی در شهرستان ایجاد نشود.

حسین یارمحمدیان در رابطه با اینکه  اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی ۹ سال است که با سرپرست اداره می شود یادآور شد: اعتقاد دارم که یک نفر به عنوان سرپرست شش ماه در اداره ای باشد و موضوع سرپرستی ۹ ساله این اداره اشکال دارد، قبول دارم. با مدیرکل این مجموعه صحبت می کنم تا انشاا… تعیین تکلیف شود چون بالاخره سرپرست ممکن است محتاط تر حرکت کند.