سه دهک پایین جامعه خدمات درمانی رایگان دریافت خواهند کرد
سه دهک پایین جامعه خدمات درمانی رایگان دریافت خواهند کرد

پایگاه خبری زنگ خطر / عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی های لایحه بودجه ۱۴۰۲ گفت: براساس این لایحه سه دهک پایین جامعه خدمات درمانی را به صورت رایگان دریافت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، مجتبی رضاخواه در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: یکی از مخالفان کلیات بودجه گفت موضوع حل ناترازی گاز در این لایحه مورد توجه قرار نگرفته است. این در حالی است که امکان حل موضوع ناترازی گاز در لایحه بودجه سالانه وجود ندارد و این موضوع نیازمند سالها تلاش است.

وی با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال آینده رفع مشکلات مردم و بهبود معیشت مردم مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: برای مثال رفع مشکل خودرو در این لایحه افزایش تولید خودرو مورد توجه قرار گرفته است و دو میلیارد دلار هم برای واردات خودرو در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه دولت به افزایش تسهیلات مسکن در لایحه بودجه سال آینده اظهار داشت: همچنین در این لایحه آمده است که کالاهای اساسی باید با قیمت مناسب بین مردم توزیع شود. رسیدگی به موضوع سلامت و ارائه خدمات سلامت با قیمت مناسب در بودجه لحاظ شده است. به گونه ای که سه دهک پایین جامعه خدمات درمانی را رایگان دریافت می کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که دشمنان فشارهای زیادی را علیه ما اعمال می کنند دولت در لایحه بودجه دسال آینده توجه ویژه به مردم و معیشت آنان را در دستور کار قرار داده و ۳۶۰ هزار میلیارد تومان برای یارانه نقدی در نظر گرفته است.

رضاخواه تصریح کرد: همچنین مجوز ارائه یارانه نان در بودجه سال آینده داده شده و یارانه نان افراد پردرآمد هم حذف خواهد شد که این اقدام در راستای برقراری عدالت است.

وی با اشاره به کاهش تعرفه گمرکی کالاهای اساسی و نهاده های دامی در لایحه بودجه سال آتی تأکید کرد: همچنین دو میلیارد دلار برای واردات خودرو در نظر گرفته شده که بهتر است خودروهای عمومی وارد شود تا رضایت مندی مردم افزایش یابد و از طریق این خودروها به عموم مردم خدمت رسانی شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده مالیات واحدهای تولیدی ۷ درصد کاهش یافته، اظهار داشت: همچنین ۳۱هزار میلیارد تومان برای اشتغال هر استان اختصاص یافته که نشان می دهد دولت در لایحه بودجه سال آتی توجه ویژه به مقوله اشتغال و تولید داشته است. اجرای کامل طرح پزشک خانواده هم از جمله مسائلی است که در بودجه سال آینده آمده که دولت رویکرد خوبی در حوزه زنان و خانواده اتخاذ کرده است.