شایعات را باور کنید؛ قلعه‌نویی برمیگردد!
شایعات را باور کنید؛ قلعه‌نویی برمیگردد!

پرافتخارترین سرمربی لیگ برتر حالا شرایط ویژه‌ای را تجربه می‌کند؛ او برای اولین بار در دوران مربیگری خود فصل را به پایان نرساند و درفاصله کوتاه تا شروع لیگ بیستم با آینده‌ای نامشخص دست و پنجه نرم می‌کند.

امیر قلعه نویی با کسب ۵ جام قهرمانی در تاریخ لیگ برتر (۳ جام با استقلال و ۲ جام با سپاهان) همچنان یکی از بهترین و کارکشته‌ترین مربیان فوتبال ایران به شمار می‌رود. او با کوله باری از تجربه ناشی از حضور در تیم‌های بزرگی مثل استقلال، سپاهان، تراکتور، ذوب آهن و … و البته کسب موفقیت‌های بسیار در سال‌های اخیر همواره با تیم هایش در بین مدعیان حضور داشته و همین مساله این مربی را از سایرین متمایز کرده است.

قلعه نویی تا قبل از آنکه دو هفته مانده به پایان لیگ نوزدهم بعد از شکست مقابل استقلال در یک چهارم نهایی جام حذفی استعفا بدهد و طلایی پوشان اصفهانی را ترک کند، تا به حال هیچ وقت تجربه به پایان نرساندن فصل با تیم تحت هدایتش را نداشت، اما امسال شرایطی ویژه را تجربه کرد و نتوانست به پایان راه برسد.

سرمربی سابق سپاهان که آخرین قهرمانی اش در فوتبال ایران به سال ۹۲ و کسب جام قهرمانی لیگ برتر با استقلال برمی گردد، طی سال‌های گذشته همواره تیم هایش دربین بالانشینان قرار داشتند، اما امسال با سپاهان با وجود اینکه ستاره‌های پرتعدادی را در اختیار داشت، روی بد فوتبال را دید و در نهایت با اعتراض‌هایی که هواداران این تیم به عملکردش داشتند مجبور به استعفا از سمت خود شد.

حالا در چنین شرایطی مهم‌ترین مساله‌ای که درباره پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر وجود دارد، مقصد آینده او است. بی تردید فردی مثل قلعه نویی با اندوخته‌ای پربار باید در لیگ بیستم نیز حضور داشته باشد که اگر اینطور نباشد، می‌تواند از جذابیت نیمکت‌های لیگ برتری نیز کم کند. منتهی درباره مقصد بعدی این مربی ابهام‌هایی وجود دارد.

طرفداران فوتبال همواره عادت دارند که قلعه نویی را روی نیمکت تیم‌های بزرگ لیگ برتر ببینند که برای قهرمانی و یا حداقل سهمیه آسیایی می‌جنگد. در چنین شرایطی شاید تصور اینکه این مربی در تیم‌های بزرگ و پرهوادار فوتبال نباشد، هم کمی عجیب به نظر برسد. اما با توجه به مسائلی که پیش آمده به نظر می‌رسد اینبار باید شاهد حضور او روی نیمکت تیم‌های کم نام و نشان تری باشیم.

شاید حالا بتوان پیش بینی کرد که این مربی بزرگ مجبور است در لیگ بیستم به تیمی برود که از نظر مالی شرایط خوبی دارد و البته در سال‌های اخیر مدعی قهرمانی نبوده است. قلعه نویی در گذشته یکبار زمانی که در تیم ملی نتوانست موفقیت ویژه‌ای را کسب کند و مورد انتقاد اهالی فوتبال قرار داشت، به تیم متوسطی مثل مس کرمان رفت و توانست با این تیم روز‌های خوبی را سپری کند. او در آن مقطع نشان داد که همچنان می‌تواند در سطح اول فوتبال بدرخشد و نتایجی که با مس کرمان کسب کرد، گواهی بر این ادعا بود.

حالا نیز او در شرایط مشابهی قرار گرفته است؛ قلعه نویی خوب می‌داند برای اینکه بار دیگر بتواند توانایی‌های فنی اش را نشان بدهد، بهتر است از یک تیم متوسط دوباره شروع کند. تیمی که با قبول هدایت آن به جمع بالانشینان ملحقش کند و روز‌های خوبی را برای آن رقم بزند. شاید حالا که او می‌خواهدشایعات درباره نخ نما شدن تاکتیک‌های فوتبالی اش را از بین ببرد، بهترین فرصت برایش جایی مهیا خواهد شد که تیمی مدعی را در اختیار نگیرد و با کار کردن در تیم‌های متوسط و بالاکشیدن آن‌ها دوباره به جایگاه قبلی اش برگردد. جایی که سال‌ها است خیلی از مربیان آرزویش دارند و امیر از آن‌ها خاطره ساخته است.

درباره مقصد آینده قلعه نویی شایعات زیادی طی روز‌های گذشته مطرح شده، اما او هیچ واکنشی به این مسائل نداشته و حالا هواداران فوتبال منتظرند تا ببینند سرمربی پیشین سپاهان در لیگ بیستم روی نیمکت کدام تیم می‌نشیند.

  • منبع خبر : ورزش سه