صدور سند یک امر حاکمیتی است
صدور سند یک امر حاکمیتی است

پایگاه خبری زنگ خطر / جلسه هماهنگی ساماندهی نحوه فعالیت مشاورین املاک و خودرو با حضور مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر  به نقل از پایگاه خبری تایماز نیوز  جلسه هماهنگی ساماندهی نحوه فعالیت مشاورین املاک و خودرو با حضور مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان، مدیرکل تعزیرات استان، نمایندگان سازمان صمت، کارشناس مسئول امور اسناد ثبت استان و روسای اتحادیه های مشاورین املاک و خودرو در محل دادگستری کل استان برگزار شد.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل با اشاره به این امر که صدور سند یک امر حاکمیتی است ابراز داشت افراد عادی و خارج از چارچوب قانونی صلاحیت صدور سند را اعم از عادی یا رسمی ندارند.
خداداد با ضروری انگاشتن ساماندهی مشاغل واسطه گر مانند مشاورین املاک و خودرو، این مهم را رکن اساسی تسهیل دسترسی مردم به مسکن و خودرو دانست.
وی با اعلام آمادگی کامل اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل برای برگزاری دوره های آموزشی و آزمون جهت صدور پروانه تخصصی مشاورین املاک و خودرو، افزود این امر مستلزم ارایه مدارک لازم جهت تشکیل پرونده از سوی اتاق اصناف و اتحادیه های مشاورین املاک و خودرو می باشد./ روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اردبیل