علی صبوری پول خنداننده‌شو را  (آب معدنی) می کند
علی صبوری پول خنداننده‌شو را  (آب معدنی) می کند

کمدین شناخته شده "خندوانه" می‌خواهد دستمزدهایی که برنامه پربیننده شبکه نسیم بابتِ استندآپ کمدی به او پرداخت می‌کنند را آب بخرد و برای مردم سیستان و بلوچستان ببرد.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر کمدینی که با ساخت کارهای طنز و تبلیغات در اینستاگرام به یکی از چهره‌های شناخته شده فضای مجازی تبدیل شده بود با حضور در برنامه “خندوانه” و مسابقه “خنداننده‌شو” در بین مردم هم شناخته شد. جوان مشهدی که در مسابقه “خنداننده‌شو”۲ از میان شرکت‌کننده‌های این مسابقه با اجرای چند استندآپ کمدی موفق توانست بیشترین رأی را کسب کند و به عنوان نفر اول این مسابقه معرفی شود.

موفقیت “علی صبوری” در مسابقه “خنداننده‌شو” از او چهره شناخته‌شده‌تری ساخت و به عنوان بازیگر در سریالی به کارگردانی علی مسعودی جلوی دوربین رفت. این روزها او را بیشتر با نقش دامادِ سریال “بوتیمار” می‌شناسند که توانست در کنار زوجِ محبوب حمید لولایی و مرجانه گلچین، تجربه جدیدی از خودش به جای بگذارد. 

کمدین جوانی که اعتقاد دارد هنر باید با طنز و طنازی توأمان باشد. از خط قرمزهایی می‌گوید که در سینما و صداوسیما باید به آن پایبند بود تا هنر و هنرمندی فارغ از طنازی و سرگرمی، وسیله و ابزار مهمی برای فرهنگسازی باشند. کمدین جوانی که می‌گوید: شاید برخی به نوع شوخی‌ها و طنزهای اینستاگرامی ما قبل از آمدن به “خندوانه” و حتی در دوران رقابت “خنداننده‌شو” انتقاد داشتند،‌ از این خط قرمزهای مرسوم و درست، آگاه نبودم و نمی‌دانستم شوخی‌ها و طنزها چه چارچوب و قاعده‌ای داشته باشند.

او در استوری به دستمزد استندآپ کمدی‌اش در خندوانه اشاره کرد که بارها اعلام کردم بابت استندآپ‌هایی که در خندوانه داشتم، هزار تومان هم دریافت نکردم. دو علت داشته یکی اینکه خودم را مدیون خندوانه و تهیه‌کننده‌اش و رامبد جوان می‌دانستم و دوم اینکه فقط به خنداندن فکر می‌کردم ولاغیر. اما دیروز یک پیام عجیب برایم آمد از طرف یکی از عوامل خندوانه که شماره حساب‌تان را بدهید و گفتم چرا؟ گفتند برای استندآپ‌های خندوانه است. 

و سرانجام در استوری دیگری علی صبوری اعلام کرد که من کل پول دریافتی‌ام از خندوانه را آب می‌خرم و می‌برم سیستان و بلوچستان. و حتی در حاشیه این استوری نوشته که هرکسی می‌تواند و دوست دارد در این حرکت شرکت کند من در استوری فضای مجازی خودم تاریخ حرکتم را اعلام می‌کنم می‌توانند ما را همراهی کنند. 

موضوع را پیگیری کردیم و علی صبوری این کمدین خندوانه و بازیگر تازه‌وارد عرصه تلویزیون به ما گفت که قرار است روز سه‌شنبه به سفر سیستان و بلوچستان برود و عوامل خندوانه هم به جای دستمزد به او آب بدهند تا برای روستاهای محروم این استان ببرد و آن‌ها استفاده کنند.