فرماندار گلپایگان: صنعتگران گلپایگانی از اتباع خارجی استفاده نکنند
فرماندار گلپایگان: صنعتگران گلپایگانی از اتباع خارجی استفاده نکنند

پایگاه خبری زنگ خطر / فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: صنعتگران باید آینده امنیتی شهرستان را در نظر بگیرند.با حضور کارگران اتباع خارجی در صنایع و شهرستان مخالف هستیم ، صنعتگران از اتباع خارجی استفاده نکنند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، محمد رضا عسگریان در جمع صنعتگران شهرستان گلپایگان  اظهار کرد: متاسفانه موانعی را ایجاد کردند که شرایط خاصی برای کشور ایجاد شده اما همچنان در۱۷ ماهی که از عمر دولت فعلی گذشته شبانه روز دارند تلاش میکنند تا گره ای از مشکلات را باز کنند. رئیس جمهور فعلی دولت را با بدهی چند هزار میلیارد تومانی و تورم ۶۰ درصدی تحویل گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس واقعیت های جامعه انصافا خوب عمل شده و تورم ۶۰ به ۴۰ درصد رسیده اما یک شبه نمی توان معجزه کرد و تورم را به صفر رساند، مهم این است که رشد تورم منفی شده و رشد تولید در این ۱۷ ماه افزایش داشته است. باتوجه به واقعیت های موجود تلاش مجموعه دولت و وزرای آن رفع مشکلات است و کسی نمی خواهد کاری کند که امتیاز منفی در کارنامه کاری خود ثبت کند.  با در نظر گرفتن واقعیت ها قضاوت منصفانه ای انجام شود، مردم با تمام گلایه ها در ۲۲ بهمن حماسه عظیمی خلق کردند.

فرماندار شهرستان گلپایگان با بیان اینکه حفظ وضعیت موجود صنایع اولویت کاری ما بود گفت:  سال گذشته در شهرستان  بزرگترین معضل کارخانه “دیار خودرو ” و “روان فن آور ”  بود که چندین ماه حقوق معوق داشتند و تولید در آنها متوقف بود اما اکنون تولید از سر گرفته شده و حقوق ها نیز به روز شده است همچنین مطالبات دامداران توسط کارخانه پگاه به 4 ماه رسیده بود و ما نگران تجمع دامداران بودیم اما الان در وضعیت بهتری قرار دارند و سقف مطالبات آنها به حداقل رسیده است.

عسگریان اضافه کرد: زمانی که به دنبال گرفتن مجوز های زمین برای  فاز ۳ شهرک صنعتی رفتیم تصور میکردیم بخش عمده ای از کار انجام شده اما متوجه شدیم همه چیز روی هواست بنابراین جلسات متعددی در تهران و اصفهان برگزار کردیم تا صنایع  وارد شهرستان شود؛ اکنون یک سال است که  هر هفته پیگیر اخذ مجوزات زمین های فاز 3 شهرک صنعتی هستیم.

وی افزود: به ما گفتند کار های راه اندازی شهرک صنعتی گلشهر انجام شده اما  زمانی که با نماینده گلپایگان وارد میدان شدیم فهمیدیم کاری انجام نشده لذا در گام اول به مدت 7 ماه تلاش کردیم تا حریم شهر را اصلاح کنیم تا در آن منطقه هم صنایع پاک مستقر شوند. ناحیه صنعتی سعید آباد نیز دچار رخوت شده بود اما با تلاش های مستمر توانستیم  کارخانه سرم سازی را وارد این ناحیه صنعتی کنیم. اکنون نیز ستاد تسهیل شهرستان و استان فعال است و سال آینده قدم های مثبتی در حوزه صنعت برداشته خواهد شد.

فرماندار شهرستان گلپایگان خطاب به صنعتگران خاطر نشان کرد: گلپایگان برای حضور اتباع خارجی منطقه  ممنوعه است ؛ درست است که نیروی کار ایرانی کمتر ، گران تر  است و باید بیمه شود  اما این موارد  دلیلی بر بکارگیری  اتباع خارجی نیست. اخیرا دستگیری کارگر از اتباع خارجی در صنایع زیاد شده است ، صنعتگران باید آینده امنیتی شهرستان را  در نظر بگیرند.با حضور کارگران اتباع خارجی در صنایع و شهرستان مخالف هستیم ، صنعتگران از اتباع خارجی استفاده نکنند.

عسگریان یادآورشد: در اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان اصفهان صنایع شهرستان با نرخ ۱۸ درصد تسهیلات خوبی را دریافت کردند هر چند که در بانک ها در زمینه وثیقه مشکلاتی داشتند.نماینده شرکت شهرک ها باید حداقل ۳ روز در هفته در گلپایگان حضور داشته باشد. ما به همت صنعتگران اعتقاد داریم و افق پیش رو روشن خواهد بود.