فرمانده سپاه: هیچ کس در این سرزمین نباید پژواک صدای بیگانه باشد
فرمانده سپاه: هیچ کس در این سرزمین نباید پژواک صدای بیگانه باشد

سردار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران با تاکید بر این‌که انزوا و محاصره یک خواب و رویای پریشان بود، گفت: وقتی دشمن متوجه شد با همه ظرفیت آمده و نظام ما تکان نخورد، فهمید فصل مقابله با نظام تمام شده است.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر، سردار حسین سلامی در مراسم روز ملی بسیج اساتید اظهار کرد: امروز سالروز شهادت عارف برجسته و یک دانشمند و مجاهد فی‌سبیل‌الله و یک شهید هنرمندی است که شخصیت رفیع و برجسته و علمی‌اش او را از میدان جهاد بازنداشت.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: شهید دکتر مصطفی چمران جزو برجسته‌ترین دانشمندان علم فیزیک در عصر طلایی عمر خود بود اما به لبنان رفت و در آنجا قواعد جهاد را برای آزادی مسلمانان تبیین کرد، به بچه‌های لبنان و فلسطین یاد داد تا زمانیکه مستکبران بر مسلمانان سیطره دارند راه عزت و عظمت مسلمانان و اسلام از مسیر جهاد عبور می‌کند. این درس بزرگ چمران به تاریخ بود. برای همین است که شهید چمران فشرده یک تاریخ و تندیس یک تفکر انقلابی و الهی بود.

وی افزود: تجسم زیباترین فضائل در چهره یک آدم شهید چمران بود. او راه را به ما نشان داد. در چنین روزی او خدا را ملاقات کرد در حالیکه تفنگی در دست داشت و مانند یک رزمنده از اسلام، ایران و عزت و عظمت این هویت عظیم ایران اسلامی دفاع کرد و به شهادت رسید. با ابتکار رهبری این روز به نام روز بسیج اساتید نام گرفت.

سلامی خطاب به بسیجیان گفت: خوشحالم در جمع عالمانی هستم که با سیطره فکری غربی مقابله می‌کنند و اجازه نمی‌دهند که ارزش‌های غرب و رذالت‌های اخلاقی و اندیشه‌های سیاسی غرب مبتنی بر نظریه برده داری نوین جامعه فضای ذهنی و دل جوانان دانشجوی عزیز ما را پر کند. غرب بر این باور است که هویت هر ملتی به نوع اندیشه و تفکر او وابسته است. اگر اندیشه سیاسی یک ملت از غرب به عنوان یک محصول وارداتی و باور سیاسی و راهبرد آن شکل گیرد هویتش جهت غربی می‌گیرد. هر ملتی پژواک آن چیزی است که در ذهنش می‌گذرد. این میدان نبرد واقعی نوین ما و مساحت جغرافیایی ذهن ما است.

وی ادامه داد: شاید برای دشمن مهم نباشد که جوانان ما بتوانند معادلات نیوتین و قوانین مربوط به حرکات سیارات و میدان مرکزی را حل کنند. برای آنها مهم این است که مطمئن شوند دانشجویان و جوانان ما بر اساس اندیشه سیاسی آنها به مناسبات بین‌المللی می‌اندیشد. برای آنها مهم این است که جوان ایرانی احساس کند که نمی‌تواند بر اساس ارزش‌ها و اصول دینی حاکمیت و قدرت ایجاد کند. برای آنها مهم این است که جوانان انقلاب اسلامی به این بیندیشند که جز با ادغام شدن در تنظیم ساختار قدرت‌ها به رفاه و پیشرفت نمی‌رسند. آنها می‌خواهند جوانان ما از واقعیات تاریخ گذشته فاصله بگیرند و موجودات بی هویت، سرگردان و رها شده در کمین تسلط فکری غرب باشند. این اصل تهاجم غرب است.

سلامی ادامه داد: غرب با مدل دموکراسی دیکتاتورها را حاکم می‌کند و می‌خواهد جهانی سلسله مراتبی بسازد که در راس قاعده هرم آن بایستد و بقیه در چهارچوب قواعد او عمل کنند. غرب برخی از کشورها را کامل ویران می‌کند تا در آن دموکراسی ایجاد کند. ملت‌ها را به اسارت می‌گیرد تا از آزادی سخن بگوید. این منطق غرب است. عراق، سوریه، یمن و افغانستان را ببینید. غرب هر کجا پا می‌گذارد جز جنگ در مفهوم کامل خود دنبال چیز دیگری نیست. تاریخ انگلستان را نگاه کنید. نقطه‌ای در عالم نیست که او نجنگیده باشد و همه قبرستان‌های دنیا پر از کشته‌های انگلیس است. آمریکا هم همین طور است. همین‌ها می‌خواهند ژست دموکراسی و آزادی و حقوق بشر گرفته و از توسعه سلاح‌های کشتار جمعی جلوگیری کنند اما کسانی هستند که در ۶ و ۸ اوت ۱۹۴۵ ناکازاکی را در کسری از ثانیه به ویرانه تبدیل کردند. آنها جز آتش بر سر مسلمانان چیز دیگری نریختند حالا به دنبال این هستند که جوانان ما را به خود خوش بین کنند و نگاه آنها را به انقلاب تغییر دهند. آن هم انقلابی که به دنبال حریت ملت‌ها و امداد و نجات آنها است.

فرمانده سپاه تاکید کرد: ما هر کجا حاضر بوده‌ایم برای نجات ملت‌ها از تجاوز دیگران بوده است اما آنها می‌خواهند این حقایق تاریخی را وارونه نشان دهند. اساتید بسیجی و غیر بسیجی ما همه سرنشینان یک سفینه ایم و همه فرزندان یک ملت هستیم. ما درون یک مکتب و تحت یک پرچم قرار داریم. فرقی نمی‌کند استاد ما بسیجی و غیر بسیجی باشد. او باید جوانان ایرانی را برای پذیرش یک نقش عظیم در آینده درخشان کشور مهیا کنند.

فرمانده سپاه یادآور شد: در سال‌های اخیر به ویژه سال گذشته در تقاطع چند گذرگاه بزرگ شاهد تهاجم دشمن بودیم که از تمام ظرفیت‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، رسانه‌ای، نظامی، اطلاعاتی، عملیات روانی و همه ظرفیت‌ها استفاده کرد تا با این فشار حداکثری اراده ملت را بشکند. واقعا دشمن با حداکثر ظرفیت ممکن به میدان آمد و هر چه ذخیره راهبردی داشت به صحنه آورد و حتی سلبریتی‌های جهانی را هم وارد میدان کرد. یک جهان به هم پیوسته از قدرت و ظرفیت علیه ملت ایران شکل داد تا به زعم خود بتواند انقلاب اسلامی و مشعل فروزان انقلاب و اصوات وحی و نور خدا را خاموش کند.

وی افزود: در یک روز تشدید تحریم اقتصادی و در جهت دیگر حفظ فشار و عملیات روانی و رسانه‌ای و فشار سیاسی برای سلب مشروعیت بین‌المللی نظام و قرار دادن نظام در انزوای مطلق بود. این فشارها در کنار تحریک برای بی ثبات سازی امنیت ملی ما و انجام عملیات روانی و بی ثبات سازی داخلی، فشار سیاست خارجی و تشدید تحریم‌ها صورت گرفت و تلاش کردند تهاجم علیه ملت ایران را شکل دهند و همه صحنه‌ها را به محیط جنگ تبدیل کنند اعم از خیابان، دانشگاه، مدرسه، جاده، خانه، کارخانه و بازار؛ این بزرگترین جنگ جهانی علیه ملت بود ولی انقلاب با رهبری‌اش کار بزرگی انجام داد.

وی توضیح داد: بارها گفته‌ام که اگر هر ملتی چهار عنصر بزرگ داشته باشد در تاریخ می‌ماند و هرگز نمی‌شکند و هر کسی به او برخورد کند شکسته می‌شود. اولین عنصر رهبر بزرگ است. رهبری که پیامبر گونه عمل می‌کند. او در مرکز میدان استقامت می‌ایستد و نمی‌هراسد و حقیقت قدرت را می‌داند. او ایستاد و قائمه خیمه عظیم شد. البته با حکمت و تعقل این کارها را انجام داد. اصل حکمت در جایی است که دشمنان ما به این واقعیت اذعان می‌کنند که آنها قدرت‌شان زائل شده چون حکمتی نزد رهبرانشان وجود ندارد.

وی افزود: عنصر دوم ملت بزرگ ایران است. ملتی آگاه و اهل میدان که رهبر بزرگ خود را تنها نمی‌گذارند و جای دوست و دشمن را عوض نمی‌کنند. ارزش‌های بزرگ را با وعده‌های دشمنان فراموش نمی‌کنند. این ملت بود که توطئه خطرناک جنگ اقتصادی دشمن را خنثی کرد چون این فشار برای تهییج مردم بود. فشار اقتصادی برای این بود که ملت را به خیابان کشانده و مقابل نظام قرار دهند اما ملت ایران ایستاد چون دشمن را به خوبی می‌شناخت.

فرمانده سپاه سومین عنصر را مکتب بزرگ اسلام عنوان و خاطرنشان کرد: مکتب اسلام مکتبی است که استقامت و امید تولید می‌کند. آنچه می‌گویم بر اساس تجربه بیش از ۴۰ سال است. عنصر چهارم هم وجود دشمن بزرگ است. هیچ ملتی بدون داشتن دشمن بزرگ قوی نمی‌شود. ما بدون داشتن دشمن بزرگ غافل می‌شدیم. امروز قدرت داریم به این دلیل که از هیچ قدرت دیگری نمی‌هراسیم. ما شبانه روز با فرض غلبه بر عظیم‌ترین قدرت تاریخ بشر می‌اندیشیم. تولید می‌کنیم، سازمان و آموزش می‌دهیم و رزمایش انجام می‌دهیم. ذهن ما مملو از سناریوهای شکست دادن قوی‌ترین قدرت تاریخ است و در میدان هم به همین اندازه قدرت انباشته‌ایم. دشمن بزرگ دست ما را برای قدرتمند شدن باز می‌کند. ما از عمل دشمن فرصت‌ها را برای قدرتمند شدن ساختیم و در آن فشار سنگین موفق شدیم. دشمنان ایران اذعان می‌کنند که فشار حداکثری آمریکا به شکست حداکثری او تبدیل شده که این یک واقعیت است.

سلامی ادامه داد: آمریکا منطقه را ترک کرده و در حاشیه سیاست‌های منطقه است. آمریکا نمی‌تواند با واقعیات نوین جهان منطبق شود و قدرت خود را از دست داده. هر آنچه رخ داده برعکس تمایلات سیاسی آمریکا است. به جامعه صهیونیستی نگاه کنید او تمایل داشت که عملیات عادی سازی روابط عراق با آنها تکمیل شود اما اکنون حتی آنهایی که این کار را کرده‌اند شرمنده هستند. روابط با اسرائیل به شرمساری نزد همه دولت‌ها تبدیل شده و اراده سیاسی آنها حاکم نیست. آرزویشان این بود که محیط داخلی رژیم صهیونیستی و فلسطین اشغالی امن باشد اما امروز برعکس شده است. همه جا علیه آنها آتش و دود است که نمی‌توانند خاموش کنند. هر روز ۳۰ عملیات مسلحانه انجام می‌شود و این خلاف اراده صهیونیست‌هاست.

وی با بیان اینکه حضور چین و تغییر او از یک موضع اقتصادی به موضع ژئوپلتیکی خلاف اراده آنهاست، افزود: آنچه در جهان رخ می‌دهد خلاف اراده آنها بوده است. ملت ایران تمام فشارها را خنثی کرده است. چه کسی امروز می‌تواند از واردات و صادرات جلوگیری کند، هیچ کسی؛ امن ترین خطوط کشتیرانی متعلق به ماست. آنجایی که پرچم ما برافراشته است. پس دقت کنید انزوا و محاصره یک خواب و رویای پریشان بود و تحریم هم به همین نسبت.

فرمانده سپاه با بیان اینکه دشمن در اشباع قدرت است و بیش از این نمی‌تواند قوی شود، افزود: فصل قدرتمندی آنها گذشته و پیر و دچار پوکی استخوان شدند و ما در حال تصاعد هستیم. حتی دیدید که نظام سوریه را می‌خواستند در انزوا قرار دهند اما دوباره انزوا شکسته شد. اینها آثار پیروزی‌های اخیر انقلاب اسلامی بر استکبار است؛ جوانان ما باید حقایق را بدانند.

وی تاکید کرد: در این سرزمین نباید هیچ کسی پژواک صدای بیگانه باشد. اینجا ایران و مهد پرورش مردانی است که هر کدام یک دنیا را تغییر می‌دهند مثل قاسم و چمران ما.

سلامی در پایان گفت: انقلاب ما به اصول و شعارهای اولیه خود پایبند بوده و پافشاری می‌کند. ایران کاملا قوی و مسلط است. وقتی دشمن متوجه شد که با همه ظرفیت‌ها آمده اما نظام تکان نخورد، فهمید که فصل مقابله با نظام تمام شده است.