فرونشست زمین به گلپایگان رسید
فرونشست زمین به گلپایگان رسید

پایگاه خبری زنگ خطر / فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: شهرستان گلپایگان مستعد بحران های طبیعی است. متاسفانه 20 سانتی متر فرونشست در دشت شمال را شاهد هستیم همچنین جلسات مختلفی برای رفع طعم و بوی نامطبوع آب شرب برگزار کردیم.

خبرنگار: فرشید اعظمی/ به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر، محمدرضا عسگریان عصر امروز در جلسه مدیریت بحران شهرستان گلپایگان اظهار کرد:  شهرستان گلپایگان مستعد بحران های طبیعی است. متاسفانه 20 سانتی متر فرونشست در دشت شمال را شاهد هستیم همچنین جلسات مختلفی برای رفع طعم و بوی نامطبوع آب شرب برگزار کردیم ، اکنون شرایط خوبی داریم اما انتظار داریم کیفیت آب شرب بیشتر از قبل بهبود یابد.

وی با بیان اینکه در منطقه مسکن مهر شهرستان گلپایگان بیش از ۵ هزار خانواده ساکن هستند ادامه داد: در شهر گلپایگان سیستم جمع آوری فاضلاب نداریم اما چون جنس خاک شنی است با مشکلات کمتری مواجه هستیم  اما در منطقه مسکن مهر در دفع آبهای سطحی و فاضلاب دچار مشکل هستیم ، در این منطقه به دلیل بستر سنگی که دارد  چاه جذبی جوابگوی فاضلاب نیست و از سیستم سپتیک استفاده می کنیم اما هر ساله مخصوصا در فصل گرما با پس زدگی فاضلاب در آنجا مواجه هستیم که از لحاظ بهداشتی مشکلات زیادی را ایجاد کرده و مردم نارضایتی دارند.

فرماندار شهرستان گلپایگان گفت: مشکل فاضلاب را در منطقه ساخت خانه های مسکن ملی هم خواهیم داشت. برای ساخت تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر شهرداری گلپایگان ورود کرد و  قرار بود با 10 میلیارد تومان این پروژه به سرانجام برسد و شهرداری پساب آن را برداشت کند اما به درازا کشیدن اجرای این پروژه سبب شد هزینه راه اندازی فاضلاب به 50 میلیارد تومان برسد و از توان شهرداری خارج شود البته شهرداری گلپایگان همچنان آمادگی خرید پساب آن را دارد.

عسگریان افزود: برای راه اندازی پد بالگرد دچار مشکل هستیم. زمین آن توسط شبکه بهداشت و درمان تامین شده است اما برای راه اندازی آن نیازمند اعتبارات هستیم. اگر بیماری در گلپایگان نیاز باشد با بالگرد به مرکز استان اعزام شود باید با آمبولانس به خوانسار برود واز طریق پد بالگرد آن شهرستان به اصفهان اعزام شود، لذا راه اندازی آن در گلپایگان یک امر ضروری است.