قالیباف: مشکلات کشور پیچیده است
قالیباف: مشکلات کشور پیچیده است

پایگاه خبری زنگ خطر / محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: مشکلات کشور پیچیده است برای حل آنها باید به ریشه مشکلات نظیر نظام بوروکراسی، سوءمدیریت، فقر و تبعیض پرداخت، اما این نباید باعث شود که از پیگیری مشکلات روزمره مردم بازبمانیم.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس  شورای اسلامی در جلسه  علنی امروز (یکشنبه ۲ آذر) قوه مقننه و در نطق پیش از دستور خود ضمن تبریک به‌مناسبت فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، گفت: ایام سالروز تشکیل بسیج مستضعفین با فرمان حکیمانه و تاریخی حضرت امام(ره) را تبریک می‌گویم، همچنین هفته بسیج را به تمامی مردم شریف ایران به‌خصوص به مجاهدان و فعالان عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، علمی، دانشجویی و دانش‌آموزی در مجموعه بسیج مستضعفین تبریک عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: شجره طیبه بسیج در این سال‌ها بر مبنای آرمان انقلاب اسلامی، خدمات بی‌نظیری در پیشبرد اهداف انقلاب و خدمت به انقلاب اسلامی ارائه کرده است. امام راحل بسیج را از میان مردم  کوچه و از کوچه‌های دورترین شهرها و روستاهای کشور پدید آورد، بسیج چشمه جوشان انقلاب اسلامی بود و نشان داد که چگونه انقلاب با تکیه به مردم و با استفاده از ظرفیت همه مردم به‌خصوص مستضعفین، پابرهنگان و محرومان می‌تواند تهدیدات مختلف علیه مردم را خنثی کند، محرومیت‌زدایی وسیع سال‌های پس از انقلاب را محقق سازد و بر مشکلات فائق آید.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امروز جوانان انقلابی متخصص، متعهد، خوش‌فکر و خلاق در بسیج توانسته‌اند در همه عرصه‌های فرهنگی و جهادی دانش‌بنیان، فضای مجازی، اجتماعی و… بارهای زیادی از دوش حاکمیت بردارند و در فعالیت‌های اخیر خود به‌طور منسجم و تشکیلاتی با ایجاد هسته‌های مسئله‌محور، ظرفیت‌های مردمی را در مسیری جدید برای حل مسائل مردم قرار دادند، این حرکت ان‌شاءالله آغازگر فعالیتی است که در آن جوانان سراسر کشور، حل معضل ریشه‌دار سوءمدیریت و انفعال مدیریتی را هدف قرار خواهند داد.

قالیباف با بیان اینکه مشکلات کشور پیچیده است، اضافه کرد: برای حل آنها باید به ریشه مشکلات نظیر نظام بوروکراسی، سوءمدیریت، فقر و تبعیض پرداخت، اما این نباید باعث شود که از پیگیری مشکلات روزمره مردم بازبمانیم، ما هم در مجلس هر دو رویکرد را مدنظر قرار داده‌ایم و برای حل مشکلات ریشه‌ای به اصلاح ساختار بودجه، اصلاح نظام بانکی، طرح شفافیت و رفع قوانین زائد پرداخته‌ایم و در مشکلات روزمره مسائلی از قبیل بورس، مسکن و نظارت بر اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام را در دستور کار قرار داده‌ایم.

رئیس قوه مقننه کشور گفت: در این مقطع نیز با توجه به گرانی‌ها، شرایط کرونا و سایر مشکلات به‌دنبال طرح معیشت بودیم، برخی در کشور به‌دنبال زدن برچسب سیاسی به این قانون هستند، اما این واقعیت امروز جامعه ماست که به‌دلیل انبوهی از ناکارآمدی‌ها به این وضع رسیده‌ایم و باید برای مشکلات روزمره مردم راه‌حل داشت، خوشحالیم که دولت هم بعد از مدتی به همین نتیجه رسید و امیدواریم با استفاده از فرصت قانون حمایت معیشتی از مردم، به کمک مردم بیاید. جلب اهتمام دولت به مسئله کمک معیشتی به مردم هرچند دیرهنگام ولی نشانه خوبی است و مجلس از آن استقبال می‌کند.

وی بیان کرد: مهم نیست که این طرح به نام چه‌کسی قرار است که به انجام برسد، مهم این است که این طرح هرچه زودتر اجرایی شود، باید با اجرای سریع و دقیق قانون، تأخیرهای چندماهه در حمایت معیشتی از مردم را جبران کنیم، از طرفی درخصوص موضوع کرونا نیز لازم به ذکر است که علاوه بر لزوم رعایت همه‌جانبه پروتکل‌ها و مقررات تعیین‌شده توسط مردم عزیز، باید در سطح مدیریت نیز اقدامات لازم برای مقابله با ویروس انجام شود.

قالیباف افزود: یکی از ملزومات اثربخشی قرنطینه افزایش تعداد تست‌های رایگان و یا با قیمت‌های کنترل‌شده به‌خصوص در مناطق قرمز است، توجه ویژه به مشکلات شغلی مجاهدان عرصه سلامت و کادر درمان و همچنین تخصیص همه‌گیر و بدون استثنای هزینه‌های تخصیص‌یافته برای پرداخت مطالبات کادر درمان و تأمین تجهیزات لازم برای این عزیزان به‌طور ویژه مدنظر دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.

نماینده تهران در مجلس عنوان کرد: تأکید بر این نکته ضروری است که به‌منظور جلب اعتماد عمومی و تأمین امنیت روانی جامعه، باید همه دست‌اندرکاران کشور برای مقابله با ویروس هماهنگ و بدون کوچکترین اختلافی در اجرای سیاست‌ها حرکت کنند، ان‌شاءالله.