قسط وام مسکن ملی برای چه افرادی کاهش می‌یابد؟
قسط وام مسکن ملی برای چه افرادی کاهش می‌یابد؟

پایگاه خبری زنگ خطر / مشاور وزیر راه و شهرسازی می گوید: در تلاش هستیم که بتوانیم میزان اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن برای دهک های یک تا سه کاهش و به صورت پلکانی تسهیلات را برای آنها کمتر کنیم.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، مشاور وزیر راه گفت: وزارت راه و شهرسازی در تلاش است که میزان اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن را برای دهک های یک تا سه کاهش و به صورت پلکانی کند.

سید جواد سادات گفت: در حوزه مسکن کارگری تاکنون وزارت راه وشهرسازی اقدامات بسیار خوبی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گفته مشاور وزیر راه وشهرسازی، طبق قرارداد و قانون جهش تولید مسکن برای کارگرانی که فرم ج آنها سبز باشد از طریق اراضی که دستگاه ها و شرکت های بزرگ خدماتی معرفی می کنند، اقدام به ساخت مسکن می کنیم.

او اضافه کرد: ساخت مسکن برای کارکنان بخش های صنعتی اصلی ترین و مهم ترین وظیفه وزارت راه وشهرسازی است و لیست اقدامات و پیشرفت های واحدهای مسکونی هم در این حوزه مشخص است.

سادات گفت: در طرح نهضت ملی مسکن از دو سال گذشته ثبت نام متقاضیان و پالایش آنها انجام شد و در حال حاضر عملیات اجرایی در بسیاری از بخش ها آغاز شده است.

او تاکید کرد: در تلاش هستیم که بتوانیم میزان اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن برای دهک های یک تا سه کاهش و به صورت پلکانی تسهیلات را برای آنها کمتر کنیم.

مشاور وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: برای دهک های ۴ تا ۸ طبق قانون شورای عالی پول نرخ سود تسهیلات از ۱۸ درصد به ۲۳ درصد رسیده که وزارت راه و شهرسازی در این دوره سعی کرده فشار میزان اقساط را برای دهک های یک تا سه کاهش دهد.