ماجرای شلغم‌های یک نماینده در توئیتر!
ماجرای شلغم‌های یک نماینده در توئیتر!

توهین‌های یک نماینده مجلس در توئیتر جنجال به وجود آورده است. جلیل رحیمی جهان‌آبادی، نماینده تربت جام از ادبیاتی در توئیتر استفاده می‌کند که در شأن جایگاه نمایندگی مجلس نیست، صرف نظر از آنکه آنچه می‌گوید، ناسزا و توهین به دیگران است.

توهین‌های یک نماینده مجلس در توئیتر جنجال به وجود آورده است. جلیل رحیمی جهان‌آبادی، نماینده تربت جام از ادبیاتی در توئیتر استفاده می‌کند که در شأن جایگاه نمایندگی مجلس نیست، صرف نظر از آنکه آنچه می‌گوید، ناسزا و توهین به دیگران است.

جلیل رحیمی جهان آبادی ابتدا به تبعید یک محکوم به تربت جام اعتراض می‌کند و بعد که با نظری مخالف روبه‌رو می‌شود، خطاب به فرد نظردهنده می‌نویسد: «شما ارزشی‌ها رأیتون را بدید آدم‌هایی مثل خود شما. افتخار من گرفتن رأی از مردم با شرف و با ایمان و آگاه تربت جام و تایباد و باخرز و صالح‌آباد است که شما ارزشی‌ها را شلغم هم حساب نمی‌کنند.»

او پس از واکنش اعتراضی افراد در توئیتر نسبت به توئیت توهین‌آمیزش، توئیتی دیگر نوشت و این بار با کمی عقب‌نشینی، از لفظ «ارزشی‌نما» استفاده کرد: «مشکل از ماست که هر چی شما ارزشی‌نما‌ها گفتید و هر چه بر سر مردم و کشورمان آوردید، سکوت کردیم و حرمت قائل شدیم. من رسماً از شلغم عذرخواهی می‌کنم، چون شلغم خواص مفیدی دارد و شما ارزشی‌نما‌ها بی‌خاصیت‌ترین موجودات عالمید و کارتان هتاکی و تخریب و افراط و فاتحه خواندن به منافع و امنیت ملی است.»

او پیش از این هم از ادبیات توهین‌آمیز در توئیت‌هایش استفاده کرده بود. از جمله ضمن بیان مدح محمدجواد ظریف، کسانی را که پس از دولت روحانی، مجبور به پیگیری احیای برجام بودند، قوم «یأجوج و مأجوج» نامید و معترضان را هم با ادبیاتی خیابانی نواخت! و در جایی دیگر هم منتقدانش را «اراذل و اوباش فیک مجازی» و «دلقک‌های فیک‌نویس» نامید و این همه، تازه بخشی از هنرنمایی‌های اوست. تحسین و تقدیس عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان هم از جمله اقدامات او در توئیتر است. اسماعیل‌زهی از افرادی است که در تحریک اهل آشوب و نیز تروریست‌ها برای ایجاد ناامنی در استان سیستان و بلوچستان نقش ایفا کرده است.

توئیت کردن عکس شلغم و استفاده از عبارت «دو کلام هم بشنوید از مادر عروس» هم بخشی دیگر از واکنش‌های مبتذل و دون شأن نمایندگی این فرد در توئیتر است. او حتی در جایی از ادبیاتی مشابه جریان‌های ضد ایرانی خارج کشور استفاده کرده و در پاسخ به کاربری نوشته: «برای ایجاد پروفایل جعلی و چرند نوشتن، هفته‌ای چند ساندیس باهات حساب می‌کنند؟»

جالب آنکه امثال او باید در خصوص نحوه عملکردشان در مجلس به مردم توضیح دهند و نه آنکه دیگران را به ناسزا بکشانند!

وحید یامین‌پور، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در واکنش به اظهارات جلیل رحیمی جهان‌آبادی، نماینده مجلس شورای اسلامی در صفحه خود، نوشت: «نمایندگان محترمی که در دفاع از جایگاه مجلس در مواجهه با نامه معاون وزیر کشور آنچنان برخورد و مطالبه‌ای را برای برکناری او از خود نشان دادند، نسبت به یک نماینده هتاک که حیثیت مجلس”انقلابی” را زیر سؤال برده، چه واکنشی خواند داشت؟» که البته این نماینده مجلس با ادبیاتی نامناسب پاسخ یامین‌پور را هم داد.

هنوز معلوم نیست هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان چه برخوردی با این نماینده خواهد داشت و آیا امید به ورود این هیئت به ماجرا وجود دارد یا خیر!

 

  • منبع خبر : روزنامه جوان