محسن هاشمی: با وضعیت فعلی کشور فکر نمی‌کنم هیچ عاقلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شود
محسن هاشمی: با وضعیت فعلی کشور فکر نمی‌کنم هیچ عاقلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شود

محسن هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدا می‌شود، گفت: علاقه‌ای به این کار ندارم. با وضعیتی که الان هست فکر نمی‌کنم هیچ عاقلی کاندیدا شود. شرایط کشور بسیار سخت است و کسی که خود را کاندیدا می‌کند به قول غربی‌ها باید «سوپرمن» باشد.

محسن هاشمی رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی که نام او در میان نامزد‌های احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ مطرح در رسانه‌ها مطرح می‌شود، در گفت‌وگو با رادیو تهران به این گمانه‌زنی‌ها واکنش نشان داد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدا می‌شود، گفت: علاقه‌ای به این کار ندارم. با وضعیتی که الان هست فکر نمی‌کنم هیچ عاقلی کاندیدا شود. شرایط کشور بسیار سخت است و کسی که خود را کاندیدا می‌کند به قول غربی‌ها باید «سوپرمن» باشد.

رئیس شورای شهر تهران درباره گمانه‌زنی‌هایی که از سوی برخی فعالان سیاسی اصلاح‌طلب مبنی بر کاندیداتوری وی مطرح شده است، خاطرنشان کرد: برخی‌ها لطف داشتند به بنده و آنهم به دلیل فعالیت‌های ابوی در سال‌های گذشته بود که یک نگاهی به من داشتند، ولی من هیچوقت چنین چیزی را مدنظر قرار نداده‌ام.

هاشمی در واکنش به اینکه برخی‌ها هستند که در دقایق پایانی زمان ثبت‌نام به یکباره احساس برای کاندیداتوری در انتخابات احساس تکلیف می‌کنند، تصریح کرد: بله این هم پیش می‌آید. به هر حال برخی‌ها هستند که طرفدارانشان به آن‌ها فشار می‌آورند و ما که چندین انتخابات را برگزار کردیم، دیدیم که چگونه به آن‌ها فشار می‌آوردند و می‌گویند که هیچ راهی جز حضور آن‌ها نیست.

رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران همچنین در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است شما نیز تحت تاثیر اینگونه فشار‌ها قرار بگیرد؟ گفت: امیدوارم که بنده گول نخورم و نیایم.