مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور: هیچ دارویی از فهرست تعهدات بیمه‌ خارج نشده است
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور: هیچ دارویی از فهرست تعهدات بیمه‌ خارج نشده است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: تامین منابع تجهیزات آزمایشگاهی درمانگاه تامین اجتماعی گلپایگان جز مصوبات این سفر باشد، همچنین انبار دارویی درمانگاه تامین اجتماعی این شهرستان را هم تامین خواهیم کرد تا  انبار این درمانگاه در گلپایگان از وضعیت موجود خارج شود. برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز هر مجوزی را که میخواهید اکنون به شهرستان تنفیذ میکنیم.

خبرنگار: فاطمه عبدلی/ به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر میرهاشم موسوی  با حضور در جلسه بررسی مشکلات حوزه تامین اجتماعی در شهرستان گلپایگان اظهار کرد: دولت سیزدهم در همه عرصه ها رویکردی که برای پاسخ به مشکلات مردم دارد بسیجی و جهادی است و شاهد هستیم این الگو در همه عرصه های مدیریتی جای خود را پیدا کرده ، بخش های مختلف تامین اجتماعی هم اگر از این الگو تبعیت کرده قطعا موفقیت را به دنبال داشته است.

وی ادامه داد:تامین منابع تجهیزات آزمایشگاهی درمانگاه تامین اجتماعی گلپایگان جز مصوبات این سفر باشد، به هر میزان که لازم است منابع آن را تامین می کنیم و در اختیار شهرستان قرار میدهیم؛ همچنین انبار دارویی درمانگاه تامین اجتماعی این شهرستان را هم تامین خواهیم کرد تا  انبار این درمانگاه در گلپایگان از وضعیت موجود خارج شود. برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز هر مجوزی را که میخواهید اکنون به شهرستان تنفیذ میکنیم. فرانشیز بستری در بیمارستان امام حسین(ع) گلپایگان برای افراد تحت پوشش تامین اجتماعی صفر شده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: مأموریت و رسالت سازمان تأمین‌اجتماعی؛ تامین آرامش و آسایش برای مخاطبان و ذی‌نفعان هم در دوران اشتغال و هم در آینده فراغت از اشتغال آنان است در واقع آینده سازی در تامین اجتماعی بسیار مهم است. اگر امروز دچار روزمرگی‌ها باشیم و با آن دل خودمان راشاد کنیم به وظیفه ذاتی خود در تامین اجتماعی عمل نکرده ایم.

خروج تامین اجتماعی از ریل آینده سوزی

موسوی اضافه کرد: سازمان تأمین‌اجتماعی در دولت فعلی از ریل آینده‌سوزی و آینده‌خواری خارج شده و وارد ریل آینده‌سازی شده ا‌ست؛ البته این راه پر فراز و فرودی خواهد بود و باید همچنان رویکرد تحولی را حفظ کنیم و با تلاش مضاعف به آن آرمانی که مد نظر داریم برسیم. زمانی که سازمان تامین اجتماعی را تحویل گرفتیم ماهانه حدود 27 هزار میلیارد تومان حقوق پرداخت می کردیم و با 4 هزار میلیارد تومان کسری نقدینگی مواجه بودیم و در اواخر سال که زمان پرداخت عیدی میشد 6 الی 7 هزار میلیارد تومان کسری پرداخت حقوق بازنشستگان را داشتیم.

وی تصریح کرد: اکنون حدود 42 هزار میلیارد تومان حقوق، مستمری، بیمه بیکاری و .. پرداخت می کنیم و در سال جاری برای پرداخت حقوق ها دستمان به سمت بانک دراز نبود. 106 هزار میلیارد تومان بدهی که از سال های 93 و 94 تاکنون ایجاد شده بود و سازمان تامین اجتماعی به عنوان ابر بدهکار بانکی شناخته شده بود را تسویه کردیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور یادآورشد: در این دولت نه تنها هیچ دارویی از فهرست تعهدات بیمه‌ خارج نشده بلکه با اجرای طرح دارویار بالغ بر 400 قلم داروی جدید نیز به فهرست تعهدات دارویی بیمه‌ها افزوده شده است همچنین صندوق بیماران صعب‌العلاج  تاسیس شد که در سال جاری دولت اعتباری بالغ بر 5 هزار میلیارد تومان برای این بیماران هزینه کرد. در تلاش هستیم خدمات توسعه پیدا کند و این مسیر را ادامه میدهیم اما ممکن است تخلفاتی هم رخ دهد که من مسئول هستم پیگیری کنم و برخورد قانونی مناسب هم صورت بگیرد.