معاون سیاسی، امنیتی استانداری اصفهان: سامانه صدور مجوزهای کسب‌ و کار اشکالاتی دارد
معاون سیاسی، امنیتی استانداری اصفهان: سامانه صدور مجوزهای کسب‌ و کار اشکالاتی دارد

جان نثاری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در خصوص ایرادات سامانه صدور مجوزهای کسب‌وکار گفت: تسهیل در صدور مجوزهای کسب‌وکار از سیاست‌های جهادی دولت سیزدهم و براساس نیاز روز کشور است، اما این سامانه اشکالاتی دارد که نیاز است ایرادات به سطح ملی منعکس و رفع آن پیگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر، محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در پنجاه و هشتمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان، ضمن تبریک حلول ماه ذی‌الحجه و سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)، گفت: ضروری است در جامعه الگوی زندگی حضرت امیرالمومنین (ع) و حضرت زهرا (س) نشر و گسترش یابد.

وی ادامه داد: این ازدواج ماندگار و سبک زندگی بی نظیر، بایستی بعنوان الگویی مناسبی به جوانان ایران اسلامی ارائه شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان در خصوص اوقات فراغت نوجوانان و جوانان که دستور جلسه این شورا بود، عنوان کرد: برنامه‌ریزی در مورد اوقات فراغت به کُندی انجام می‌شود که یک ایراد است.

جان‌نثاری افزود: در آستانه اوقات فراغت نوجوانان و جوانان هستیم و برنامه مشخصی در این خصوص که افق و هدف معینی داشته باشد، ارائه نشده است.

وی متذکر شد: حداکثر ظرف هفته آینده، برنامه و افق اوقات فراغت نوجوانان و جوانان توسط اداره‌کل ورزش و جوانان اعلام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ادامه داد: این برنامه بایستی دقیق، تخصصی، مؤثر و برمبنای نیاز روز نسل جوان و براساس برنامه‌ریزی کوتاه، میان و بلند مدت باشد.

جان‌نثاری در خصوص ایرادات سامانه صدور مجوزهای کسب‌ و کار بیان کرد: تسهیل در صدور مجوزهای کسب‌وکار از سیاست‌های جهادی دولت سیزدهم و براساس نیاز روز کشور است، اما این سامانه اشکالاتی دارد که نیاز است ایرادات به سطح ملی منعکس و رفع آن پیگیری شود.

وی در خصوص ازدواج جوانان گفت: ازدواج مسئله‌ای نیست که در یک جلسه بررسی شود این موضوع چند وجهی است و بایستی به دقت مورد بررسی قرار بگیرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ضمن تأکید بر پرهیز از کلی گویی در خصوص ازدواج، عنوان کرد: برنامه‌های حوزه ازدواج بایستی عملیاتی باشد و زمینه ازدواج آسان جوانان را فراهم کند.

جان‌نثاری ضمن قدردانی از برگزاری ازدواج دانشجویی در دانشگاههای سراسر استان، اظهار کرد: رقابت سالمی میان دانشگاهها برای برگزاری ازدواج دانشجویی برنامه‌ریزی شود تا این مهم مورد توجه قرار بگیرد.

وی در خصوص اشتغال جوانان نیز عنوان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اولویت کار را به جوانان در آستانه ازدواج بدهد، همچنین توجه ویژه به اشتغال و ازدواج جوانان دهه شصتی شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان متذکر شد: صداوسیمای مرکز اصفهان با ساخت برنامه‌های کاربردی و تخصصی به موضوع ازدواج آسان بیشتر بپردازد و در این خصوص برنامه مشخصی داشته باشد.

جان‌نثاری یادآور شد: مسئله جوانی و جمعیت یکی از مهمترین مسائلی است که در سطح کشور با آن درگیر هستیم اگر سالهای طلایی را از دست دهیم، فرصت مجدد باز نخواهد گشت.

وی افزود: از این رو ازدواج جوانان و اشتغال از مهم ترین موضوعاتی است که اداره کل ورزش و جوانان باید به آن بپردازد همچنین موضوع ازدواج در اداره کل ورزش و جوانان استان پیگیری شود.