نانوایان از عملکرد سامانه نانی‌نو کاملا مطلع باشند
نانوایان از عملکرد سامانه نانی‌نو کاملا مطلع باشند

پایگاه خبری زنگ خطر/معاون عمرانی فرمانداری گلپایگان گفت: باید مکاتبه شود تا برای حوزه های علمیه ، دانشگاه ها و کارگران فصلی  ارد فوق العاده دریافت کنیم. هیچ نانوایی حق ندارد بدون مصوبه کارگروه آرد و نان تغییر رسته بدهد و اگر این اتفاق بیفته  پلمپ خواهد شد لذا تنها با نظر کارگروه تغییر رسته شکل گیرد.

خبرنگار: وحید اعظمی/ به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، علیرضا فخری زاده امروز-5 مهر 1402- در کارگروه آرد و نان شهرستان گلپایگان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: نمیگویم همه چیز گل و بلبل است اما اتحادیه قنادان و نانوایان اتحادیه ای فعال و پیگیر است. یکی از اقدامات بسیار خوب این دولت هوشمند سازی و راه اندازی سامانه نانی نو بود که با هدف جلوگیری از قاچاق کالا و ارز انجام شد تا هدر رفت منابع را شاهد نباشیم. در ابتدا اجرای هر طرحی نواقصی دارد و تا رفع آنها کمی زمان نیاز است، برای مثال اینکه نانوا نتواند در سامانه خرید خود را ثبت کند نارضایتی نانوا و نهایتا نارضایتی مردم را به دنبال دارد.

وی ادامه داد:  دو شب قبل با من تماس گرفتند که شهر گوگد اصلا آرد ندارد. دیروز صبح از ۱۲ نانوایی در گوگد وگلپایگان سرکشی کردم و همگی در حال پخت بودند البته کمبود سهمیه به عملکرد نانوا مربوط میشود. از سهمیه نانوایی ۲ کیسه آرد  کم شده اما در خرید  قبلی اش ۶ کیسه آرد اضافه شده بود حال چطور میشود که در یک خرید سهمیه کم و در خرید بعدی سهمیه افزایش می یابد؛ لازم است نانوا کاملا از عملکرد سامانه مطلع باشد، مثلا اگر مرخصی می رود حتما باید در سیستم ثبت شود تا دچار مشکل نشود.

معاون عمرانی فرمانداری گلپایگان گفت: برای حل موضوعات باید وقت گذاشته شود و به دقیقه ۹۰ موکول نشود؛ اگر چند نانوایی تعطیل شود نارضایتی را در سطح شهر شاهد خواهیم بود. باید مکاتبه شود تا برای حوزه های علمیه ، دانشگاه ها و کارگران فصلی  ارد فوق العاده دریافت کنیم. هیچ نانوایی حق ندارد بدون مصوبه کارگروه آرد و نان تغییر رسته بدهد و اگر این اتفاق بیفته  پلمپ خواهد شد لذا تنها با نظر کارگروه تغییر رسته شکل گیرد.

فخری زاده تصریح کرد:هدفمان پلمپ کردن نانوایی نیست او هم همشهری ما است لذا باید مشکلات را بررسی کنیم که برای نانوا اتفاق و مشکلی رخ ندهد و نواقص را اصلاح کنیم و هر مورد جزئی را اعم از تعطیلی ناگهانی را منجر به پلمپ نکنیم ممکن است برای نانوا مشکلی رخ داده باشد همچنین در تغییر نام ها نیز پیگیری لازم انجام شود.