افرادی که در مرکز وکلا و کانون سردفتران آزمون داده اند، اکنون برای استخدام مشکل پیدا کرده اند
افرادی که در مرکز وکلا و کانون سردفتران آزمون داده اند، اکنون برای استخدام مشکل پیدا کرده اند

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس یازدهم گفت: متاسفانه اکنون کانون وکلا، مرکز وکلا و کانون سردفتران، کانون دفتر خدمات الکترونیکی قضایی و... همه به شکلی قانون تسهیل صدور مجوزها را دور می زنند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از خانه ملت، محمدتقی نقدعلی در نشست علنی امروز (سه شنبه 12 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین نامه ای با استناد به بند 11 ماده 22 آیین نامه داخلی مجلس گفت: اگرچه ما قانونی به نام تسهیل صدور مجوزها را تصویب کردیم، اما متاسفانه کانون وکلا، مرکز وکلا و کانون سردفتران، کانون دفتر خدمات الکترونیکی قضایی و… همه به شکلی قانون را دور می زنند، یعنی بنا بود یکسری استخدام ها براساس 70 درصد نمره تراز پذیرش شوند، اما با ایجاد یکسری آیین نامه ها، آزمون ها و مصاحبه ها برای این افراد دغدغه خاطر ایجاد شده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس یازدهم ادامه داد: از آقای حسینی رئیس کمیسیون جهش تولید تقاضا دارم این رویه را که اکنون توسط این مجموعه ها پیش گرفته شده، پیگیری کنند، در واقع چه کسانی که در مرکز وکلا در این آزمون شرکت کرده اند و چه کسانی که در کانون سردفتران آزمون داده اند، اکنون برای استخدام مشکل پیدا کرده اند چرا که بعد از گذشت ماه ها از دادن آزمون استخدامی و اعلام قبولی هنوز مقدمات استخدام این عزیزان فراهم نشده است.

وی افزود: ما قانونی فاخر با عنوان تسهیل صدور مجوزها تصویب کرده ایم و با وجود آنکه تا حدود زیادی هم اجرا شده، اما خاصیت این قانون توسط مرکز وکلا، کانون سردفتران، کانون دفتر خدمات الکترونیکی قضایی و… تقلیل پیدا کرده است. هرچند بنده و برخی از نمایندگان با رئیس قوه در این خصوص مکاتبه هم داشته ایم، لذا درخواست دارم رئیس محترم مجلس درخصوص اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها برای این مجموعه ها دستور ویژه ای عنایت کنند.