نماینده گلپایگان و خوانسار از ایجاد پایگاه اهدا و فرآوری خون پس از 20 سال انتظار مردم در گلپایگان خبر داد
نماینده گلپایگان و خوانسار از ایجاد پایگاه اهدا و فرآوری خون پس از 20 سال انتظار مردم در گلپایگان خبر داد

پایگاه خبری زنگ خطر / نماینده گلپایگان وخوانسار در مجلس شورای اسلامی در خصوص مرکز اهدای خون شهرستان گلپایگان گفت: این مرکز ساختمان مناسب و کارکنان دلسوزی دارد که با تجهیزات بیشتری که به این مرکز وارد خواهد شد آن را به پایگاه اهدا و فرآوری خون تبدیل خواهیم کرد. موظف هستیم امور شهرستان را پیگیری کنیم و از سخت کوشی مدیران فعال در شهرستان قوت قلب می گیریم.

خبرنگار: فاطمه عبدلی/ به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، سید مسعود خاتمی ظهر امروز (21 اردیبهشت 1402) در بازدید مدیر عامل سازمان انتقال خون کشور  از مرکز اهدای خون گلپایگان اظهار کرد: خوشبختانه پیشرفت علم به نقطه ای رسیده که از پلاسمای خون فرآورده هایی برای درمان برخی از بیماری ها گرفته می شود. در زمان دفاع مقدس و جنگ اهدای خون نقش اساسی داشت و جان خیلی از مجروحین  را نجات میداد؛ در آن زمان هیچگاه در بیمارستان های صحرایی کمبود خون نداشتیم.

وی ادامه داد: با اهدای خون گلبول های قرمز جدیدی در بدن جایگزین می شود لذا باید برای افراد تبیین کنیم که در هر سنینی اهدای خون برای بدن خودشان خوب است. افرادی کلیه خود را برای نجات جان هم نوع خود اهدا میکنند باید بدانیم اهدای خون هم جان افراد را نجات می دهد. با اهدای هر یک واحد خون علاوه بر اینکه بیماری از آن استفاده میکند ، بیماران دیگر هم میتوانند از فراورده آن بهره مند شوند.

نماینده گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی گفت:  ما صنعت علمی آن را داریم که پلاسمای خون را به دارو تبدیل کنیم  یک بار هم راه اندازی پالایشگاه آن تا مرز اجرایی شدن رفت که بخش خصوصی متوقف شد اما اکنون درخواست نمایندگان مجلس از سازمان انتقال خون  این است که این کار در کشور انجام شود تا مانع ارز بری شویم ؛ حتی توانایی صادرات برخی از این فراورده ها را هم پیدا خواهیم کرد.

خاتمی در خصوص مرکز اهدای خون شهرستان گلپایگان گفت: این مرکز ساختمان مناسب و کارکنان دلسوزی دارد که با تجهیزات بیشتری که به این مرکز وارد خواهد شد آن را به پایگاه اهدا و فرآوری خون تبدیل خواهیم کرد. موظف هستیم امور شهرستان را پیگیری کنیم و از سخت کوشی مدیران فعال در شهرستان قوت قلب می گیریم.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر؛ علاوه بر بازدیدی که با حضور مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور از مرکز اهدای خون گلپایگان شد، به دکتر رکسانا لوافا مدیر این مرکز از طرف مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور لوح تقدیری اهدا گردید.