هدیه ویژه‌ رئیس جمهور برای همه معلمان
هدیه ویژه‌ رئیس جمهور برای همه معلمان

پایگاه خبری زنگ خطر / فردا هدیه ویژه‌ای از سوی رئیس جمهور به همه معلمان اهداء خواهد شد. سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اعطای هدیه ویژه رئیس جمهور به معلمان به مناسبت روز معلم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اعطای هدیه ویژه رئیس جمهور به معلمان به مناسبت روز معلم خبر داد.

رضامراد صحرایی که به منظور پاسخگویی برخط به سوالات مردمی امروز در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری حضور یافته بود در جمع خبرنگاران خبر‌هایی به مناسبت فرا رسیدن هفته معلم اعلام کرد و گفت: هفته معلم هفته باشکوهی برای ماست، چراکه هفته گرامیداشت شان، مقام و منزلت معلمان است.

وی افزود: هدیه ویژه‌ای از سوی رئیس جمهور فردا برای همه معلمان داده خواهد شد. ذکر هدیه خودش اهمیت ندارد، اما اینکه رئیس جمهور قدردان معلمان هستند و این کار را برای اولین بار انجام دادند از این بابت خبر خوبی برای همکاران است. همکاران فردا خودشان خواهند دید و متوجه می‌شوند که هدیه چه بوده است.

واریز سرانه مدارس از خزانه به حساب مدارس برای نخستین بار

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه برای نخستین بار سرانه مدارس مستقیما از حساب خزانه به مدارس واریز می‌شود گفت: قبلا این سرانه برای ادارات واریز میشد. اما امنون مستقیم به حساب مدارس می‌رود و از سال تحصیلی جاری و اگر بتوانیم از همین اردیبهشت این کار را انجام خواهیم داد.

صحرایی ادامه داد: سندتحول بنیادین برای نخستین‌بار ردیف بودجه‌ای مستقیم در بودجه سنواتی دریافت کرده و ۱۰ هزار میلیارد ریال به این امر اختصاص یافته‌است که برای نخستین بار از کف مدرسه به بالا تخصیص داده خواهد شد. همچنین بودجه بخش پرورشی و ورزش  رشد خوبی پیدا کرده است.

وی همچنین به برگزاری آزمون استخدامی آموزگاری اشاره کرد و گفت: در ادامه یک آزمون دیگر هم برای جذب دبیر برگزار خواهد شد.