هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از وضع بدعت‌های خطرناک و لطمه به حریت نمایندگان و جایگاه مجلس خودداری کند
هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از وضع بدعت‌های خطرناک و لطمه به حریت نمایندگان و جایگاه مجلس خودداری کند

زنگ خطر/ غلامرضا نوری قزلجه، نماینده بستان آباد با اشاره به ممنوعیت نطق احمد علیرضابیگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: این ممنوعیت اجحاف در حق ملت و به ویژه مردم تبریز است، انتظار داریم هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از وضع بدعت‌های خطرناک در مجلس و لطمه به حریت و شجاعت نمایندگان و جایگاه مجلس خودداری کند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر، غلامرضا نوری قزلجه، نماینده بستان آباد در نشست علنی امروز (دوشنبه 22 خردادماه) مجلس شورای اسلامی با اشاره به ممنوعیت نطق احمد علیرضابیگی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: اینکه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان تصمیمی در باب ممنوعیت نطق این همکارمان گرفته است، بسیار نگران کننده، تأسف بار و خطرناک است.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از خانه ملت، نماینده بستان آباد در مجلس ادامه داد: به نظر می رسد هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان از صلاحیت خود در این حوزه خارج شده و فراتر رفته است و تصمیمش خلاف بین اصول قانون اساسی به ویژه اصول 84 و 86 قانون اساسی است.

وی تأکید کرد: این ممنوعیت اجحاف در حق ملت و به ویژه مردم تبریز است، انتظار داریم هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در رسیدگی‌های خودشان قانون را دقیقاً ملاک عمل قرار دهند و از وضع بدعت‌های خطرناک در مجلس و لطمه به حریت و شجاعت نمایندگان و جایگاه مجلس خودداری کند.

محمدباقر قالیباف درپاسخ به صحبت های نماینده بستان آباد گفت: در ابتدا خواهش می کنم خارج از دستور صحبت نکنید، تذکری که شما به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان داده اید درباره خود شما هم صدق می‌کند.

وی توضیح داد: طبق آیین نامه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان اگر اشکالی بر تصمیمی در این هیأت وجود داشته باشد، هیأت تجدیدنظری تشکیل می شود. در اجلاسیه چهارم مجتبی ذوالنوری ریاست هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان را برعهده دارد و اگر موردی برای تجدیدنظر باشد، ایشان حتماً این کار را انجام می‌دهد. در ضمن در دستور اولین جلسه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان همین موضوع قرار دارد.