وانت بارهای میوه فروش چند نقطه شهر مستقر و ساماندهی می‌شوند
وانت بارهای میوه فروش چند نقطه شهر مستقر و ساماندهی می‌شوند

پایگاه خبری نزگ خطر / شهردار اردبیل گفت: با مکان‌یابی انجام شده وانت بارهای میوه فروش سطح شهر اردبیل در چند نقطه شهر مستقر و ساماندهی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر و به نقل از تایماز نیوز محمود صفری با بیان این‌که با هدف پیشگیری از سد معبر و کاهش ترافیک شهری ساماندهی وانت‌بارهای میوه‌فروش در دستور کار شهرداری قرار گرفت، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده از سوی شهرداری و با همکاری راهنمایی و رانندگی مکان یابی محل استقرار وانت بارهای میوه فروش در نقاط مختلف شهر، انجام و ساماندهی وانت‌بارهای میوه‌فروش آغاز می‌شود.

وی با بیان این‌که شکایت‌های متعدد مردمی پیرامون ایجاد ترافیک در خیابان‌های شهر دریافت کرده‌‌ایم، افزود: حدود ۷۰۰ وانت‌ و نیسان میوه‌فروش در سطح شهر اردبیل شناسایی شده و قرار است با تعیین محل برای استقرار وانت‌بارهای میوه‌فروش ضمن ساماندهی این وانت‌بارها، معیشت آن‌ها نیز دچار مشکل نشود.

شهردار اردبیل همکاری وانت‌های میوه‌فروش را برای اجرای این طرح ضروری دانست و تصریح کرد: وضعیت موجود وانت بار‌های میوه فروش مشکلاتی از قبیل ایجاد ترافیک، مشکلات اجتماعی و همچنین بی نظمی در منظر شهری ایجاد کرده که با طرح یاد شده تمامی این مشکلات مرتفع خواهد شد.

صفری، هدف از اجرای طرح ساماندهی وانت‌های میوه فروش در اردبیل را ایجاد رضایتمندی مردم عنوان کرد، ادامه داد: این مهم از مطالبات جدی مردم و اقدامی ارزشمند در راستای نظم و ساماندهی در سطح شهر است.

۱۶ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان شهری اردبیل اضافه شد/ نوسازی ۱۱ دستگاه اتوبوس دیگر

وی با بیان این‌که هم‌اکنون ۱۶ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل‌ونقل شهری جهت رفاه حال شهروندان و تسهیل در عبور و مرور اضافه شده است، افزود: نوسازی ۱۱ دستگاه اتوبوس دیگر نیز انجام شد تا گامی مهم در نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری برداریم.

شهردار اردبیل افزود: همچنین اتاق مرکز کنترل ترافیک شهرداری اردبیل با۲۰ میلیارد تومان اعتبار با مشارکت دانشگاه صنعتی شریف به بهره‌برداری رسیده و هم اکنون منتظر اعلام کد جریمه از طرف پلیس راهنمایی و رانندگی هستیم تا شاهد کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر با اضافه شدن دوربين‌های جدید باشیم./پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری اردبیل