واگذاری صنایع جدید در محور مهریز- عقدا توجیه‌پذیر نیست
واگذاری صنایع جدید در محور مهریز- عقدا توجیه‌پذیر نیست

پایگاه خبری زنگ خطر / رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه در حوزه رفع آلودگی باید منشا آن مشخص شود گفت: واگذاری صنایع جدید در محور -مهریز عقدا توجیه پذیر نیست.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، علی سلاجقه بعد از ظهر امروز در نشست بررسی مسائل زیست محیطی شهرستان اردکان در دور دوم سفرهای استانی رئیس جمهور ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زهرا (س)، با بیان اینکه در دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به محیط زیست شده است، اظهار داشت: در اجرای طرح‌های توسعه‌ای حتماً باید ضوابط محیط زیستی به نحو مطلوب رعایت شود.

وی با بیان اینکه آنچه امروز با آن مواجه هستیم و الزاماً به سمت آن می‌رویم این است که مردم جلوتر از مسئولین هستند و اجازه نمی‌دهند که منابع خدادادی آنها با مشکل مواجه شود، افزود: امروز انسان دیگر به عنوان صاحب مخلوقات به شمار نمی‌رود بلکه در کنار سایر مخلوقات است و سعی می‌کند با استفاده مطلوب از آن در جهت رشد و ارتقا خود گام بردارد.

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به جایگاه محیط زیست در آموزه‌های دینی گفت: یک یزدی هر کجا قرار بگیرد حتما نوآوری و خلاقیت خواهد داشت و این نشات گرفته از محدودیت‌های طبیعت استان است که مردمانی خلاق پرورش داده است.

این مقام مسئول گفت: در محور مهریز عقدا واگذاری صنایع دیگر توجیه‌پذیر نیست و بارها تاکید شده که هیچ واگذاری در این محور به دلیل نزدیکی به سکونتگاه‌ها و انباشت صنایع و قرارگیری در مسیر باد غالب استان صورت نگیرد.

سلاجقه با اشاره به ارزش‌گذاری اقتصادی و حفظ گونه‌های حیات وحش افزود: استان یزد به طور خدادادی واجد همه داشته‌های محیط زیستی است و باید از این داشته‌های ارزشمند صیانت کرد.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه در محیط زیست مرز سیاسی معنی ندارد، بلکه یکپارچگی محیط زیست برای ما اهمیت دارد خاطرنشان کرد: آثار زیست محیطی حتی فرا ملی است.

  • منبع خبر : تسنیم