ورود وزیر ورزش به درگیری در تمرین تیم فوتبال استقلال
ورود وزیر ورزش به درگیری در تمرین تیم فوتبال استقلال

با دستور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان کشور، مرکز حراست وزارت ورزش و جوانان مامور شد «بدون مماشات» با عوامل و مسببان اتفاقات رخ‌داده در تمرین عصر پنجشنبه تیم فوتبال استقلال برخورد کند.

به گزارش زنگ خطر به نقل از ایسنا، وزارت ورزش و جوانان با ابراز تاسف از آنچه روز پنجشنبه در جریان تمرین تیم فوتبال استقلال رخ داد، با تأکید بر اینکه تکریم هواداران در ورزش از دستورها و تاکیدهای همیشگی وزیر ورزش و جوانان بوده است، اعلام کرد: «با دستور صریح و موکد مقام عالی وزارت، حراست این وزارتخانه ماموریت دارد به طور دقیق و کارشناسی اتفاقات رخ‌داده و تاسف‌برانگیز در جریان تمرین دیروز تیم استقلال را پیگیری کند. بر اساس این دستور، برخورد جدی با عوامل داخل باشگاه که مسبب اتفاقات روز گذشته بودند نیز باید انجام پذیرد و در این بین نباید هیچ‌گونه مماشاتی به دلیل سمت احتمالی مقصران این اتفاق در کار باشد. همچنین حراست وزارت ورزش و جوانان ماموریت دارد با همکاری دستگاه‌های ذی‌صلاح، عوامل خارجی که خارج از مجموعه باشگاه استقلال از دیگر مسببان برخورد زشت و زننده با هواداران بودند، شناسایی و نسبت به برخورد قانونی با آنها از طریق محاکم مربوطه اقدام کند.

وزارت ورزش و جوانان همچنین با تقبیح بدرفتاری‌های صورت‌گرفته با برخی از نمایندگان رسانه‌های گروهی که در جریان تمرین دیروز رسالت حرفه‌ای خود را انجام می‌دادند، اعلام می‌کند مسئولیت تامین فضای حرفه‌ای برای خبرنگاران و تصویربرداران رسانه‌های محترم گروهی بر عهده باشگاه بوده و در این میان هیچ‌گونه عذری پذیرفتنی نیست و حسب دستور وزیر ورزش و جوانان قطعا در فرآیند بررسی اتفاقات رخ‌داده دیروز و برخورد با عوامل این اتفاقات، برخورد غیر حرفه‌ای انجام‌شده با رسانه‌ها هم لحاظ خواهد شد.

وزارت ورزش و جوانان در پایان اعلام می‌دارد اعتراض جدی این وزارتخانه به بدرفتاری‌های انجام‌شده با هواداران و نمایندگان رسانه‌های گروهی در دقایق اولیه انتشار گزارش‌ها، از طرق مختلف به مدیریت باشگاه استقلال ابلاغ شده است.»