وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: امسال سال احیای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: امسال سال احیای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است

پایگاه خبری زنگ خطر / محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد: امسال سال احیای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است و در این حوزه اعتبارات خوبی برای این مهم در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از برنا ، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر جمعه در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان نهاوند که با حضور استاندار همدان، فرماندار نهاوند برگزار شد، اظهار کرد: مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی (ره) نهاوند تا قبل از پایان تابستان تجهیز می‌شود.

وی گفت: ۱۰۳ نفر از اهالی فرهنگ، هنر و رسانه نهاوند از خدمات بیمه هنرمندان بهره‌مند هستند و ۶۶ نفر نیز عضو صندوق هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه برای تسهیل در عضویت در این صندوق و استفاده از بیمه کارگروه‌های استانی ایجاد شده و هنرمندان با تأیید مدیرکل می‌توانند از این خدمات استفاده کنند، گفت: در بحث کتابخانه سیار ویژه شهرستان نهاوند تا پایان تابستان این مهم انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در خصوص روستاهای شهرستان آمایشی صورت بگیرد تا با کمک خیرین بتوانیم کتابخانه‌های موردنیاز را راه‌اندازی کنیم.

۱۸هزار خانه بهداشت در کشور صاحب کتابخانه می‌شوند

اسماعیلی با اشاره به اینکه تا ساماندهی پروژه‌های نیمه‌تمام موجود استارت پروژه‌های جدید نخواهد خورد، گفت: تمایل داریم اعتبارات موجود در حوزه حمایت از گروه‌های نمایشی، موسیقی و اصحاب رسانه هزینه شود تا شاهد پویایی و بالندگی هرچه بیشتر این عزیزان باشیم.

وی با اشاره به اینکه در موارد ضروری و دارای اولویت از محل اعتبارات مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های دولتی استفاده خواهیم کرد، گفت: در بحث تجهیز کتابخانه‌ها تا آنجا که در توان داشته باشیم حمایت می‌کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ادامه داد: ۱۸ هزار خانه بهداشت در کشور وجود دارد که با رایزنی‌های صورت‌گرفته با وزیر محترم بهداشت قرار است این خانه‌های بهداشت نیز در کنار بعد خدماتی وجه فرهنگی نیز بگیرند.

وی گفت: برای ساخت پلاتو تئاتر در نهاوند موافق هستیم و تجهیزات سینما جوان شهرستان را نیز به‌روزرسانی خواهیم کرد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه شورای فرهنگ عمومی شورای سیاست‌گذار و هماهنگ کنند است، گفت: در قانون اعتبار اجرایی برای این شورا در نظر گرفته نشده؛ اما در موارد خاص آمادگی حمایت از این شورا را در حوزه مالی داریم.

وی تصریح کرد: امسال سال احیای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است و در این حوزه اعتبارات خوبی برای این مهم در نظر گرفته‌ایم.

ثبت نام ۵ هزار نفر از هنرمندان کشور در طرح مسکن ملی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه فرد توانمندی در این حوزه مسئول شده‌اند و برای بررسی پتانسیل‌ها و نیازمندی‌ها به شهرستان سفر می‌کنند، گفت: امیدواریم بتوانیم با همکاری همه‌جانبه بتوانیم اهداف تدوین شده را اجرایی کنیم.

وی تصریح کرد: برای توسعه و اشتغالات فرهنگی در شهرستان آماده پرداخت تسهیلات داریم.

اسماعیلی، گفت: در خصوص بحث مسکن اصحاب رسانه ۲۴ هزار واحد در مسکن و شهرسازی تفاهم‌نامه نوشتیم که تاکنون نیز باتوجه‌به اطلاع‌رسانی پیامکی صورت‌گرفته ۵ هزار نفر از هنرمندان کشور ثبت‌نام کردند.

وی گفت: نیت از حضور در شهرستان‌ها تبلیغ برای خود و یا دیگران نیست؛ چراکه نمایندگان وظیفه مطالبه‌گری دارند و ما نیز وظیفه پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات موجود در شهرستان‌ها و سراسر نقاط کشور را داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان نقطه اتصال مردم به حاکمیت هستند، گفت: نمایندگان در حوزه انتخابیه خود در جهت پیشبرد مسائل و حل مشکلات کار دشواری نیز دارند.

وی با اشاره به اینکه به مدد الهی امسال کارهای بزرگی در حوزه فرهنگی کشور در محضر رهبر انقلاب انجام شده است، گفت: جلسه قرانی، شب‌شعر و نمایشگاه کتاب از مهم‌ترین برنامه‌هایی بود که رهبر انقلاب برای ساعت‌ها وقت گذاشتند و رهنمودهای ارزنده و ارزشمندی نیز ارائه کردند.

اسماعیلی در پایان تأکید کرد: این میزان از وقت‌گذاشتن رهبر انقلاب برای فرهنگ و هنر وظیفه ما را دوچندان می‌کند امیدواریم سربازان خوبی برای این میدان باشیم.