پاسخ جامعه زینب به مصاحبه اخیر عبدالله مرادی
پاسخ جامعه زینب به مصاحبه اخیر عبدالله مرادی

جامعه زینب، یک حزب سیاسی است که آن را بانوان اداره می کنند.اخیرا دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مصاحبه ای درخصوص این تشکل صادر کرد که هیات بازرسین این تشکل با ارسال اطلاعیه ای به دفتر مرکزی پایگاه خبری احوال نیوز، پناه مردم ، ارسال نمودند و پاسخی را در قالب اطلاعیه ارسال نمودند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از احوال نیوز ، عبدالله مرادی، اخیرا و در گفت وگو با خبرنگاران، گزارشی از دومین نشست کمیسیون ماده ۱۰ قانون چگونگی فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، در سال ۱۴۰۲ ارائه کرد و درخصوص تشکل جامعه زینب گفته بود: اینکه با توجه به مشکلاتی که در جامعه زینب وجود داشت و نظر پیشین کمیسیون ماده ۱۰ احزاب برای برگزاری مجمع عمومی فوق العاده با حضور حداکثری اعضا، این مساله بار دیگر در کمیسیون مطرح شد و نیز نظر به اینکه دوره فعالیت شورای مرکزی و بازرسان این حزب به پایان رسیده بود، با استناد به اساسنامه حزب مقرر شد با درخواست یک سوم اعضای حزب برای برگزاری مجمع عمومی، پاسخ مثبت داده شود تا با نظارت کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، انتخابات برگزار کنند.

حزب جامعه زینب در پاسخ به این مصاحبه دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هیات بازرسین جامعه زینب پاسخی را در غالب اطلاعیه صادر نمود.

متن اطلاعیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

سلام علیکم احتراما ضمن آرزوی موفقیت در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و استقامت در راه و هدف امام خمینی «ره» و مقام معظم رهبری و شهدای گرانقدر باستحضارمیرساند:

حزب جامعه زینب (س) جهت برگزاری مجمع عمومی خود طبق دوره های گذشته و مطابق با اساسنامه ، و با نزدیک شدن به پایان دوره ، ازتاریخ ۱۳ / ۱۰ / ۱۴۰۰ اولین نامه اطلاع رسانی را خطاب به مدیر کل سیاسی وقت (آقای اسلامی) به وزارت کشور ارسال نموده و ضمن عدم پاسخگویی طی جلسه حضوری پیشنهاد شد که مجمع به تعویق بیافتد .

سپس با موافقت وزارت کشور نامه برگزاری مجمع را به تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ ارسال نمودیم و ضمن ممانعت از برگزاری مجمع عمومی حزب ، با طولانی شدن زمان پاسخگویی روبرو شدیم . مجددا و در بازه های زمانی مختلف بازهم درخواست برگزاری مجمع را نمودیم .

نهایتا در تابستان ۱۴۰۱ با مسئله عجیب و بدعت گونه اعلام عدم صلاحیت دبیرکل و شورای مرکزی کنونی جامعه زینب (س ) مواجه شدیم !!!!! پس ازصحبت ها و اعتراضات به این کار خلاف و غیرقانونی طبق مفاد اساسنامه از طرف هیئت بازرسین در دو تاریخ و طی نامه هایی رسمی جهت برگزاری مجمع عمومی به وزارت کشور اعلام و اطلاع رسانی نموده و اخیرا با مصاحبه دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مواجه شدیم. از زمستان ۱۴۰۰ تا به امروز پاسخ درست و منطقی و قانونی از آن مرجع دریافت نکرده ایم !!!!! مستدعی است در اسرع وقت با رسیدگی به موارد مذکور پاسخ مقتضی را مبذول فرمایید.

درضمن در مدت رسیدگی به درخواست هیئت بازرسین جامعه زینب (سلام الله علیه) و تا روشن شدن ابهامات و اقدامات غیرقانونی و مغایر با اساسنامه و قانون احزاب که ذکر گردید برگزاری مجمع عمومی توسط افراد غیر و با دخالت وزارت کشور خارج از چارچوب اساسنامه و قانون احزاب بوده و وجاهت قانونی ندارد .

هیئت بازرسین جامعه زینب (سلام الله علیه)

شیوا انصاری