پرویز مظلومی: با استقلال مثل بچه سرراهی برخورد می‌کنند
پرویز مظلومی: با استقلال مثل بچه سرراهی برخورد می‌کنند

پرویز مظلومی عضو پیشین هیات مدیره باشگاه فوتبال استقلال گفت: با استقلال مثل بچه سرراهی برخورد می‌کنند. اگر دولتی است چرا بودجه نمی‌دهند؟ اگر نیست چرا سازمان‌های مختلف در باشگاه حضور دارند و حساب کتاب می‌کنند؟ سازمان بازرسی پیگیری می‌کند. دستشان درد نکند اما زمانی می‌تواند بیاید که بودجه‌ای در اختیار استقلال باشد. هزار جور مشکلات وجود دارد و خصوصی سازی هم استقلال را رها کرده است.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر به نقل از خبرآنلاین، پرویز مظلومی در خصوص حضور در مراسم عزاداری امام حسین (ع)، اظهار داشت: امروز مراسم خوبی برگزار شد و فیض بردیم. نذری هم که دادند برای یتیمان می‌فرستند. دستشان درد نکند و اجرشان با امام حسین، دوست داشتم فردا در کربلا باشم. از ورزشکارانی که آنجا رفتند التماس دعا دارم.

عضو پیشین هیات مدیره باشگاه استقلال در مورد اینکه شرایط فعلی این باشگاه را چطور می‌بیند، گفت: خیلی خوب و عالی است. دیشب خطیر خیلی خوب صحبت کرد و تمام مشکلات را گفت. ان‌شاالله مشکلی پیش نیاید. پیشکسوتان پادرمیانی می‌کنند. با خطیر و نکونام هم صحبت کردیم. هرچه اختلاف باشد دودش به چشم استقلال و هواداران می‌رود. هردو درست می‌گویند. جواد نگران تیم و نتیجه گیری است. خطیر هم نگران هزینه‌ها و سقف بودجه است. نمی‌دانم این قانون من درآوردی از کجا آمده اما خیلی‌ها دور می‌زنند. همانطور که تا پلیس را نمی‌بینیم خلاف می‌کنیم و دور می‌زنیم، این هم همینطور است!

مظلومی در خصوص اینکه خطیر اعلام کرد سال گذشته استقلال تنها ۶۰ میلیارد درآمدزایی داشته، عنوان کرد: یادش رفته، نه بیشتر از این حرف‌هاست. ما حدود ۳۰۰ میلیارد فقط بدهی‌های گذشته را پاس کردیم که اگر نمی‌شد پرونده ما در AFC واقعا بسته می‌شد. خیلی از شاکیان به قوه قضائیه شکایت کرده بودند. حساب‌های ما را بسته بودند. در کارگروهی یودیم که تسویه حساب گذشته را انجام دادیم حدود ۳۰۰ میلیارد تسویه کردیم و حدود ۱۰۰ میلیارد هم از طلبکاران تخفیف گرفتیم.

وی در مورد اینکه پرداخت‌ها از محل سهام و وام بوده، گفت: باشگاه استقلال به جز اسپانسر پیراهن و تبلیغات دور زمین درآمدی ندارد. همراه اول متاسفانه کم لطفی کرد. صحبت‌هایی شد اما قرارداد روی کاغذ نیامد. به تعهداتشان عمل نکردند. البته آن‌ها هم حق دارند.

عضو پیشین هیات مدیره باشگاه استقلال در خصوص اینکه مومنی اعلام کرده حق حضور در جلسات را دریافت نکرده، اظهار داشت: من هم همینطور هستم. هرکسی به هیات مدیره استقلال می‌رود مشکلات زیادی پیدا می‌کند. ما به عشق استقلال حضور داشتیم. خودم نخواستم بمانم چون مدام باید به دادگاه برویم جواب بدهیم. با استقلال مثل بچه سرراهی برخورد می‌کنند. اگر دولتی است چرا بودجه نمی‌دهند؟ اگر نیست چرا سازمان‌های مختلف در باشگاه حضور دارند و حساب کتاب می‌کنند؟ سازمان بازرسی پیگیری می‌کند. دستشان درد نکند اما زمانی می‌تواند بیاید که بودجه‌ای در اختیار استقلال باشد. هزار جور مشکلات وجود دارد و خصوصی سازی هم استقلال را رها کرده است.

وی در مورد اینکه بیشتر مشکلات استقلال ناشی هزینه‌های دوره آجورلو است، گفت: نه اینطور نیست. آجورلو تیم را بست و قهرمان کرد. باید هزینه می‌کرد و دو جام آورد. تیم باید هزینه کند. فوتبال با کارخانجات و شرکت‌های دولتی فرق می‌کند. باید هزینه کنید. البته نمی‌خواهیم مثل کشورهای دیگر هزینه شود. الان مطالبات سال گذشته بازیکنان باقی مانده است. می‌توان درآمدزایی کرد اگر حق پخش را بدهند. باید بدهند. درآمد از صداوسیما یکی از آیتم‌های حرفه‌ای سازی است که نداریم. خوشبختانه در مجلس صحبت شده، ان‌شاالله اگر حق پخش انجام شود و استقلال تبلیغات دور زمین را هم بگیرد به هیچ چیزی نیاز ندارد. آجورلو هم روی همین درآمدها حساب کرده بود که آنطور خرج کرد. قراردادهایی که بسته شد و بازیکنی که داشتیم از دست دادیم، شادی ۵۰ میلیارد می‌دادیم اما نماند. به جای دیگر رفت و ۷۵میلیارد گرفت.

مظلومی در مورد شرایط تیم ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا، عنوان کرد: باید همه بازیکنان در اختیار باشند و تیم محک خیلی خوبی بخورد. شنیدم برخی بازیکنان نیستند و مشکلاتی وجود دارد. بازی با تیم‌های اروپایی مانند بلغارستان خوب است تا تیم‌های درجه سه، چهار و پنج که هیچ سودی برای ما ندارند. باید با تیم‌های بزرگ بازی کنیم. حریففان ما در جام ملت‌ها تا دندان مسلح هستند. البته عربستان با توجه به جذب ستاره‌های دنیا لطمه می‌خورد ولی درآینده پیشرفت می‌کند. باید با تیم‌های قوی بازی کنیم که محک بخوریم. بازی با تیم‌های درجه پایین سودی ندارد. آنگولا هم تیم خوبی در آفریقا است و می‌تواند مفید باشد.