پیش‌بینی قیمت طلا برای این هفته
پیش‌بینی قیمت طلا برای این هفته

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه قیمت طلا به ثبات رسیده است اظهار کرد: با توجه به کاهش قیمتی که بازار طلا داشته است احتمال کاهش های بیشتر وجود ندارد.

به گزارش پایگاه زنگ خطر به نقل از  اقتصاد آنلاین، نادر بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت بازار سکه و طلا گفت: در بازار روز شنبه انس جهانی ۸ دلار افزایش یافت، در بازارهای داخلی نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۸ هزار تومان و سکه تمام ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: در حال حاضر وضعیت بازار سکه و طلا مطلوب است التهابی در بازار مشاهده نمی‌شود اما همچنان تقاضا در رکود قرار دارد.

بذرافشان با بیان اینکه قیمت‌ها در بازار سکه و طلا به ثبات رسیده است، اظهار کرد: در حالی که در روزهای عید قربان و عید غدیرهستیم اما تقاضا در بازار دیده نمی‌شود این رکود از ابتدای سال آغاز شده و در هفته های اخیر تشدید شده است.

وی در پیش بینی وضعیت بازار طلا در این هفته نیز گفت: با توجه به کاهش قیمتی که بازار طلا داشته است احتمال کاهش های بیشتر وجود ندارد ممکن است تا پایان این هفته با همین قیمت‌ها در نهایت نوسان ۱ تا ۳ درصدی داشته باشیم.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران نوسان ۱ تا ۳ درصدی قیمت‌ها را طبیعی عنوان کرد و اظهار داشت:  با توجه به نوسانات کنونی انس جهانی  و بازار داخلی این نوسان روند طبیعی بازار است درصورتی که در بازارهای جهانی و داخلی و تقاضا تغییری نباشد قیمت‌ها در همین سطح خواهد ماند.

بذرافشان افزود: باتوجه به اینکه کاهش قیمت‌ها در بازار طلا بیش از پیش بینی تحلیل گران بوده به نظر نمی‌رسد قیمت ها به سطح پایین ترین کاسته شود یا حتی به روند افزایشی بازگردد.

وی با بیان اینکه تقاضا در بازار طلا به حداقل رسیده است؛ گفت: هیچ گونه تغییر تقاضایی در بازار نیست و رکود در این صنعت ادامه دارد به مردم توصیه می کنیم منتظر کاهش بیشتر قیمت ها نباشند زیرا تغییر خاصی در قیمت‌ها اتفاق نخواهد افتاد و بازار روند طبیعی را طی خواهد کرد.

بذرافشان درباره دلایل رکود دربازار طلا گفت: زمانی که قیمت ها کاهشی می شود مردم فکر می کنند این کاهش ادامه دار است، خبرهای مثبتی که طی هفته های گذشته بود باعث شد مردم منتظر کاهش های بیشتر باشند اما با اطمینان می توان گفت کاهش بیشتر در قیمت های طلا نخواهیم داشت.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره وضعیت حباب سکه هم گفت: حباب سکه در روزهای اخیر بدون تغییر بوده، در حال حاضر حباب سکه تمام به ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران در بازار امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲ میلیون ۳۹۶  هزار ۳۰۰ تومان شد. سکه طرح جدید ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت خورد. قیمت نیم سکه ۱۵ میلیون ۷۰۰ هزار تومان شد و ربع سکه به ۱۰ میلیون ۷۰۰ هزار تومان رسید همچنین قیمت سکه گرمی در بازار ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است همچنین انس جهانی طلا امروز ۱۹۲۱ دلار شد.