پیش‌بینی آینده کوتاه‌مدت بورس / هفته آینده قیمت سهام رشد می‌کند؟
پیش‌بینی آینده کوتاه‌مدت بورس / هفته آینده قیمت سهام رشد می‌کند؟

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، در پاسخ به این سوال، دنیای بورس نوشته است: رشد ۶۸ هزار واحدی و بازگشت به کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد، نتیجه معاملات روز چهارشنبه بازار سرمایه بود و به این ترتیب سهامداران با خیال آسوده‌تر به تعطیلات می‌روند. هیجان خرید و تشکیل صفوف سنگین برای […]

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ، در پاسخ به این سوال، دنیای بورس نوشته است: رشد ۶۸ هزار واحدی و بازگشت به کانال یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد، نتیجه معاملات روز چهارشنبه بازار سرمایه بود و به این ترتیب سهامداران با خیال آسوده‌تر به تعطیلات می‌روند. هیجان خرید و تشکیل صفوف سنگین برای نمادهای مختلف باعث شد حجم و ارزش معاملات همانند روز قبل نباشد؛ به گونه‌ای که ارزش معاملات خرد در این روز به بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان رسید که افت قابل توجهی نسبت به روز قبل خود دارد.
به غیر از «شستا» که به خاطر عرضه سنگین حقوقی در پایان زمان معاملات توانست رکورددار بیشترین ارزش معاملات باشد، در بین ده نماد پُرمعامله نام‌های کمتر دیده شده‌ای به چشم می‌خورد. «یاقوت»، «کمند» و «امین یکم» صندوق‌های درآمد ثابتی هستند که ارزش معاملات بالایی داشتند. تقاضای بالای خرید در صندوق‌های درآمد ثابت باعث شده یک درصد نوسان مثبت را تجربه کنند.
صندوق‌های در سهام نیز این دو روز نوسان خوبی داشتند و اغلب آن‌ها در دو روز اخیر نزدیک به ۲۰ درصد رشد داشته‌اند. همزمان با شروع پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم (پالایش)، نمادهای پالایشگاهی با صف خریدهای سنگین کار خود را شروع کرده و با همان صف خرید سنگین به کار خود پایان دادند.
اغلب نمادهای گروه خودرو نیز شرایط مشابهی داشتند؛ به گونه ای که «خودرو» و «خساپا» با صف خرید چند صد میلیونی به پیشواز تعطیلات چهار روزه رفتند. در حالی که اغلب عرضه‌ها در گروه بانکی توسط حقوقی‌ها انجام شد اما نمادهایی همانند «وتجارت» و «وبصادر» با صف خرید چند صد میلیونی به کار خود پایان دادند.
اگرچه عرضه سنگین حقوقی‌ها در نماد «شستا» آن هم در چند دقیقه پایانی ذهن سهامداران را به خود مشغول ساخته است، با این حال در صورتی که اتفاق خاص دیگری در این تعطیلات رخ ندهد، روند متعادل و صعودی بورس می‌تواند در هفته آینده ادامه یابد.
اما با پایان یافتن معاملات روز چهارشنبه بازار سرمایه، نوسان در بازار ارز شدت گرفت؛ به گونه‌ای که نرخ فروش دلار در صرافی بانک ملی به مرز ۲۳ هزار تومان نزدیک شد و در بازار آزاد نیز تا هزار تومان بالاتر دادوستد می‌شود. با توجه به افزایش نرخ دلار و با وجود کاهش قیمت جهانی طلا، قیمت طلا در بازار ازاد ایران نیز افزایش یافته است و این مسئله در صورتی که تا هفته آینده ادامه داشته باشد، تاثیر روانی مثبتی بر بازار سرمایه دارد.