۶۰۶ گلپایگانی در طرح ” اقدام ملی” ثبت نام کردند
۶۰۶ گلپایگانی در طرح ” اقدام ملی” ثبت نام کردند

رئیس راه و شهرسازی شهرستان گلپایگان گفت: در آذر ماه سال گذشته حدود 176 نفر در این طرح ثبت نام کردند که 65 نفر دارای شرایط لازم بودند و در اسفند ماه همان سال نیز 430 نفر دیگر در این طرح ثبت نام کردند.

به گزارش پایگاه خبری زنگ خطر ،غلامرضا امینی  در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: طی سال های گذشته تقریبا  راه های اصلی شهرستان  ۴ خطه و دو بانده شده اند. تکمیل عملیات زیرسازی کمربندی وانشان به طول ۲/۸ کیلومتر  را در دست اقدام داریم، کلنگ این پروژه در سال گذشته زده شد  اما با توجه به دلیل مشکلات اعتباری فعلا کار عملیاتی انجام نمی شود.

وی ادامه داد: کمربندی سعید آباد- رباط سرخ به طول ۵/۷ به صورت چهارخطه اجرا شده است و آماده آسفالت است اما به سه دستگاه پل نیاز دارد که به دلیل مشکلات اعتباری از سال گذشته متوقف شده است همچنین این پروژه نیز حدود یک سال به دلیل آزاد سازی که لازم بود انجام شود، به تاخیر افتاده بود.
 
 رئیس راه و شهرسازی شهرستان گلپایگان گفت: تکمیل راه سازی محور زیرگذر “درب امامزاده ابراهیم ” به طول ۱/۶ کیلومتر از دیگر پروژه های این اداره است، این طرح سالیان سال آماده شده بود اما نیازمند آزاد سازی بود و اکنون منتظر پیگیری اداره اوقاف برای آزاد سازی های لازم جهت این پروژه هستیم.
 
امینی در رابطه با آسفالت محور های روستایی اضافه کرد: در سال های گذشته محور علی آباد- ضامن آباد، فاویان- دستجرده و محور روستایی نیوان را آسفالت کردیم، اما در سال گذشته راه های روستایی از مجموعه راه و شهرسازی جدا و زیر مجموعه راهداری قرار گرفته است.
 
وی در زمینه طرح ” اقدام ملی ” تصریح کرد: در آذر ماه سال گذشته حدود ۱۷۶ نفر در این طرح ثبت نام کردند که ۶۵ نفر دارای شرایط لازم بودند  و در اسفند ماه همان سال نیز ۴۳۰ نفر دیگر در این طرح ثبت نام کردند.این طرح در گلپایگان  در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع در قالب ۸۲ قطعه در محل ” فاز دو مسکن مهر” در نظر گرفته شده است.
 
  رئیس راه و شهرسازی شهرستان گلپایگان در خصوص تحویل مسکن مهر به شهرداری گلپایگان یادآور شد : در  تفاهم نامه ای که در سال ۹۶ با شهرداری تنظیم کردیم ذکر شده است که بنابر پیشرفت فیزیکی کار ( که در سال گذشته ۴۰ درصد بود) و با پرداخت مبلغ ریالی یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان،  زمین و قیر این مجموعه را به شهرداری گلپایگان واگذار کنیم.
 
غلامرضا امینی در همین باره اضافه کرد: مبلغ ریالی این قرارداد سال گذشته به شهرداری گلپایگان پرداخت شد همچنین مقدار زمینی که باید به شهرداری واگذار کنیم نیز طی دو هفته آینده واگذار خواهد شد و با توجه به اینکه وضعیت کشور از نظر قیر مناسب نبود تصمیم بر این شد که به جای قیر به شهرداری گلپایگان زمین بدهیم.
 
وی در رابطه با واگذاری زمین در شهرستان خاطر نشان کرد: ۱۵ هزار مترمربع زمین با کاربری هتل، ۲ هزار و ۵۰۰ متر زمین برای کمپ ترک اعتیاد، ۲ هزار و ۵۰۰ متر زمین برای پمپ بنزین و گازوئیل، ۳۰ هزار متر مربع زمین برای آموزشگاه های رانندگی، هزار و ۵۰۰ متر زمین برای مجتمع خدماتی رفاهی و ۱۵۰ قطعه زمین به اقشار ویژه (جانبازان و خانواده شهدا ) در شهرستان در نظر گرفته شده است.